Temný

Za mým odvoláním nejsou názory na covid, do důchodu chci odejít se slávou a ctí, říká Pirk

DVTV
Odebírat
zhlédnutí 52 405
96% 892 29

Odvolání z pozice přednosty Kardiocentra IKEM mě rozladilo a překvapilo, ale už jsem se s tím smířil, ředitel na to má právo. Můžu pořád operovat, odejít z IKEMu úplně mě nenapadlo, je to jako opustit vlastní dítě, na konec kariéry se ale člověk musí připravovat, chci odejít se ctí a se slávou, chirurga nedělá slavného to, že je něčeho přednosta, ale operační výsledky, říká kardiochirurg Jan Pirk. Důvod k odvolání nebyly mé názory na covid, které nejsou mainstreamové, nic bych nevzal zpátky, nepřátel jsem si asi udělal hodně. Tady pořád lidi nepochopili, co je demokratická diskuze, dodává.

Celý rozhovor sledujte na www.DVTV.cz

ODEBÍREJTE NEJLEPŠÍ ROZHOVORY NA CSvid: bit.ly/DVTVYT
Sledujte nás na sítích: FACEBOOK: facebook.com/DVTV.cz/
INSTAGRAM: instagram.com/DVTV
TWITTER: twitter.com/DVTVcz

čas přidán

 

20. 07. 2021

Sdílet:

Sdílet:

Stažení:

Načítání.....

Přidat do:

Můj playlist
Přehrát později
Komentáře 309
Děda Jára
Děda Jára Před měsícem
Pinďulko, seš tupá? Teď ti řekl, že doktoři jsou takový sráči, že ordinovali přes telefon, tek se potom nemůžeš divit, že někdo na takovou léčbu zařve!!! Byl jsem přímým svědkem takového "speciálního" zacházení. Taky určitě víš, že po týdnu už většinou byla veškerá péče zbytečná. Kdyby se začalo s léčbou okamžitě při projevu nemoci, tak nikdo do nemocnice nemusel. Mám ve svém okolí případ, kdy manželskou dvojici (oba těsně pod rizikovým věkem) naše lékařství léčilo po telefonu 10 dní, a když už se dusili tak je odvezla ryvhlá a ona skončila v umělém spánku na umělé ventilaci. On oboustranný těžký zápal plic. Tak takhle si to představuješ? Jen doufám, že nastane den a ti, kteří tohle dopustili budou stát před soudem. Seš uplacená nána.
Julie Chytra
Julie Chytra Před měsícem
Velmi inteligentní člověk!
Tomáš Vybranec
Tomáš Vybranec Před 2 měsíci
Naprostý souhlas!
Kobajašimaru 2017
Kobajašimaru 2017 Před 2 měsíci
Už DVTV neposlouchám, mám je za prodejný děvky a na tom trvám. Tento rozhovor jsem vyhledal podle jména Pirk a když jsem si všiml Té paní, nechal jsem to dojet, ten konec je supr... v nejlepší její nahotě ustřiženo....Myslím, že pana doktor byl vystaven v posledním půlroce takovému covidtlaku, že přeformuloval své výroky nikoliv pro změnu názoru, ale pro klid..není to sice plus bod, ale já bych mu to odpoustil.(Mám jedno oko stejně zavřené)
Stanislav Kolda
Stanislav Kolda Před 2 měsíci
Úžasný člověk který to má v hlavě srovnaný a ví o čem mluvím. Ta slepice mu pořád skáče do řeči aby ho mohla usměrňovat kam chce ona, ale doktor se nedá deprimovat je to profesionál.
Bigg Boss
Bigg Boss Před 2 měsíci
Respekt chlape
Marianna Palenčárová
Marianna Palenčárová Před 2 měsíci
Vzelany Moderator by si nemal dovolit skákať do reči odbornika, alebo ma pani medicinske vzdelanie a titul akademika, a predvadza nazorne, ako demokraticka diskusia nema vyzerať?
Marianna Palenčárová
Marianna Palenčárová Před 2 měsíci
Pan profesor úžasne argumentuje
Alena Novotná
Alena Novotná Před 2 měsíci
Pane doktore, jste skvělý!!!
Jiřina Daducova
Jiřina Daducova Před 2 měsíci
Jste super a borec na vás nikdo nemá 👍👍👍🌹♥️♥️♥️🌷
Marie Adámková
Marie Adámková Před 2 měsíci
To, co pan prof. Pirk ventiloval v covidové době na veřejnost, nebyla demokratická diskuze. Na jedné straně lékařská autorita, naproti laická veřejnost, předmět diskuze vysoce nakažlivá nemoc, na kterou se houfně umíralo a nebyl na ní lék. To nemohl myslet vážně, co řekl, bylo to zneužití postavení, nátlak na lidi a založení nedůvěry vůči ochranným opatřením vlády. To se podařilo a stálo to mnoho životů. Proti těmto prohlášením byla vláda bezmocná. Svobodná diskuze o lékařské věci měla proběhnout v lékařském okruhu a ne se překřikovat na veřejnosti, jako trhovci. Kdyby probíhala a lidi (ale až po vládě) seznamovala až s jejími výsledky, bylo by to chytré, bylo by to inteligentní a bylo by to určitě věci prospěšné. Také vláda si nemusela vybírat za poradce tu toho, když to nevyšlo tak onoho, lítat od názoru k názoru, ode zdi ke zdi. ... Jenomže, v tom je zakopaný pes. Kdyby k tomu došlo, muselo by toto diskuzní kolegium lékařských autorit (nejspíš komora) převzít za své závěry odpovědnost. A protože o covidu nikdo nic nevěděl, bylo mnohem jednodušší nechat to na vládě a přihřát si v ohni jen svoje želízko slávy .... Vláda je dneska za to souzena a odsuzována a tito "odborníci", naši slavní lékaři, kteří v kritické době naprosto selhali a úspěšně svoji Hippokratovu přísahu pošlapali, dávají od věci ruce pryč. V tom kontextu zní podivně i Pirkova poslední argumentace před ukončením úryvku rozhovoru, že "za tu dobu zemřelo na infarkt a zhoubné nádory podstatně víc lidí" - možná. Ale z průběžných zpráv a vyjádření jiných lékařů jsme se dozvídali, že za covidovou dobu překvapivě zemřelo těchto lidí méně, než jindy. Možná jejich umrtí byla připsána na vrub covidu (potom by 30 tis. obětí covidu nebylo zcela přesné číslo), ale všem musí být jasné, že covidové oběti a pozůstalé nemůže počet nádorů a infarktů utěšit. Jsou prostě navíc - a hlavně, nemuselo jich být tolik. Kdyby lidé poslechli jako na jaře, mohlo jich být dokonce velmi málo. Ne všechno způsobilo Babišovo špatné rozhodnutí (na základě špatné rady) a pozdržení opatření ve školách asi o 14 dní. Je trapné a pro kapacitu Pirkovy velikosti nedůstojné, používat pro svoji obhajobu takovéhle argumenty.
Jirina Janeckiva
Jirina Janeckiva Před 2 měsíci
Pan Profesor Pirk jste úžasný kardiolog všechna čest zasloužite velké uznání a hlubokou poklonu zachránil jste několik lidských životů.vcetne mého syna. slovy se to nejde ani vyjádřiti velké poděkování velká úcta děkuji
Jirina Janeckiva
Jirina Janeckiva Před 2 měsíci
Máte svatou pravdu zasloužilé si odpočinek
V M
V M Před 2 měsíci
I tak, chci připomenout, co se děje v Izraeli. Začínají očkovat 3.dávkou lidi nad 60 a děti se zdravot. problémy s doporučením lékaře, ve věku 5-12 let. Francie taky nakupuje další očkovací látky za ohromnou částku €, násobně víc, než tam žije lidí . Děkuji a moc zdraví a štěstí, pane doktore, zachránce mnoha životů lidí !💝💝💝💝💝...
Vladimír Vízner
Vladimír Vízner Před 2 měsíci
Škoda, že pan profesor Pirk a jemu podobní byli pro jejich rozumné názory zašlapani a opatření řídili politici, ani né odborníci v oboru, v situaci s Covidem. Jsem naprosto přesvědčen, že i názor primáře MUDr. Berana s nasazením nemocným léky, třeba Inoprinosinu, což měl sám ověřené, mohlo snížit úmrtnost u nás možná na třetinu. Vakcína je účinná, ale s obrovským zpožděním, kdy již zemřely desetitisíce Covid pacientů a zbytečně. K tomu i další chroničtí pacienti, které již nebylo z kapacitních důvodů léčit. Mám dojem, že kšeft se vším kolem péče byl pro ty, kteří o tom rozhodovali byl prvořadý. Pacient byl pouze zdrojem obrovských zisků.
Stroker
Stroker Před 2 měsíci
Další inteligentní člověk ..... myslím ,že nás ovládají taky inteligentní lidé a to nemyslím v dobrém
ELEMIR KOVACS
ELEMIR KOVACS Před 2 měsíci
Pozdravujem, výborný odborník a rečník vo viacerých oblastiach, je to človek s veľkou clovecinou. Ma úžasný rozhľad na všetko
Slávka Š.
Slávka Š. Před 2 měsíci
... pán profesor sa nebojí nahlas povedať svoj názor., ktorý nie je zhodný s msinstremovou propagandou ))))..pozdrav zo Slovenska, poklona
Ondřej Zeman
Ondřej Zeman Před 2 měsíci
Rozumnej chlap
PE Braun
PE Braun Před 2 měsíci
naprostá pravda a nejenom v lékařství, průmysl, školství zkrátka všude.
Jana Kreplova
Jana Kreplova Před 2 měsíci
Respekt panu doktorovi!
Renata Allohová
Renata Allohová Před 2 měsíci
Komu čest tomu sláva pane doktore.
terezie belakova
terezie belakova Před 2 měsíci
Sorosova redaktorka
silvie silvie
silvie silvie Před 2 měsíci
pan pirk je osobnost. ta zenska je priserna. .....tak to vidim ja
Zdeněk Čáp
Zdeněk Čáp Před 2 měsíci
no jo ale ta pani nechápe co je dem. diskuse-:)))
milada bravenec
milada bravenec Před 2 měsíci
Je otřesná !
Zoja Zoja
Zoja Zoja Před 2 měsíci
Mě udivuje paní redaktorka. A ta poslední slova pan profesora ano tak to je a k tomu všemu,ještě spousta lidí skončilo v péči psychologů či psychiatrů. Nemluvě o dětech, starých lidech atd. Starý lidi byli a jsou velmi oslabeni a proto byli i dobrý jako cílová skupina. To byla strategie. Za to všechno nese někdo odpovědnost a měl by zakročit už soud, protože ty následky a újmy jsou obrovské. Vláda jako taková je vinna!
jiří novák
jiří novák Před 2 měsíci
Pirk je borec.
Darius Hodža
Darius Hodža Před 2 měsíci
Strach , zabija spôsobuje u ľudi rôzne ochorenia, dokonca aj. únrtia ..Zbavujte sa STRACHU
jitkaferstova
jitkaferstova Před 2 měsíci
Strach je užitečná emoce, nebýt jeho, většina živočišných druhů by nepřežila. Je jen důležité, aby dotyčného jedince neochromoval, ale nutil ho přemýšlet, jak se před hrozbou chránit.
Martin Zeman
Martin Zeman Před 2 měsíci
Pacient čeká od svého doktora rozsudek a ne diskusi! Něco jiného je když vykřiknu já tě snad zabiji! (emotivní výkřik nevole) a něco jiného je když soudce krajského soudu prohlásí "...... a odsuzuje se k trestu smrti". (právní kvalifikace trestu). čili doktoři mají mezi sebou vést demokratickou diskusi, ale jednou musí vyjít s rozhodnutím (jako s rozsudkem!!!) pro pacienty. Stejně jako soudce krajského soudu nemůže prohlásit: Novák já bych vás nejraději pověsil - to je můj demokratický názor.
Lydiemiranda Verdecia
Lydiemiranda Verdecia Před 2 měsíci
Pry nefunguje demokracie. Jak by se mu libilo kdyby se mu imunolog pletl do operaci srdce. U něj je vidět namyšlenost některych lekařu. Projevuje se u něj typicky syndrom bileho pláště. Velmi zklamal.
Margita Kruľáková
Margita Kruľáková Před 2 měsíci
Hneď mám krásny deň, keď počúvam, takého múdreho a sympatického človeka.
Sylva Zouharova
Sylva Zouharova Před 2 měsíci
Kdo potrestá lékaře za neposkytnutí lékařské pomoci...? Lidi by se už měli konečně vzpamatovat a "dupnout" si na svoje lékaře. Argument, že i lékař je člověk neobstojí. Pokladní v supermarketu to má taky se zákazníkama náročné a nikdo ji nepolituje a nedá úlevy. Pokud má lékař problém s péčí o pacienta, tak neměl jít studovat medicínu. Jsou to potom vyhozené prachy všech daňových poplatníků.
MrVlasek88
MrVlasek88 Před 2 měsíci
👍 pane doktore držím vám palce
V M
V M Před 2 měsíci
Čest a nehynoucí sláva, pane doktore!💝😘 Hanba těm, kteří takovou kapacitu, pomluvili až tak, že byl odvolán! Fujxl tajxl! Svobodu projevu a demokratické diskusi kapacit, ekonomů, podnikatelů a politiků o problémech, které se mají řešit!!!
Elzbieta Hoření
Elzbieta Hoření Před 2 měsíci
Proč je rozhovor ukončen v tom nejlepším? Moderátorka mu skáče do řeči a nenechá doktora dokončit myšlenku. Je neobjektivní a neprofesionální. 👎
martin kalina
martin kalina Před 2 měsíci
No a to jste ji nezažila v jejím nejhorším období. Teď je vyloženě hodná, skoro to vypadá, že se poučila od Xavera. Doporučuji některé starší rozhovory, tam si pošmáknete.
Honza Procházka
Honza Procházka Před 2 měsíci
v tomto videu chybí i začátek rozhovoru. toto je jen sestřih, ale v úvodu je odkaz na kompletní rozhovor se začátkem i koncem. je to necelá půlhodina a paní Drtinová se tam předvedla ještě víc, než v tomto sestřihu
Margita Kruľáková
Margita Kruľáková Před 2 měsíci
Úžasný človek, klobúk dole.
P J
P J Před 2 měsíci
chytrý, zkušený, šikovný, moudrý člověk ... toho se covid hysterici bojí...
milada bravenec
milada bravenec Před 2 měsíci
Skvělý komentář 👍🏻
milada bravenec
milada bravenec Před 2 měsíci
@Lydiemiranda Verdecia i vám a nebojte se virů, pokud každý z nás něco udělá pro svoji vlastní imunitu(životospráva , pohyb, no smoking, ne moc alkoholu, zvládat stres) nemají zase takovou šanci.Common sense.
Lydiemiranda Verdecia
Lydiemiranda Verdecia Před 2 měsíci
@milada bravenec jinak taký hezky den
Lydiemiranda Verdecia
Lydiemiranda Verdecia Před 2 měsíci
@milada bravenec ne to je pravé arogance. Syndrom bílého pláště. Ví že je v podstatě odborný laik a arogantně se vyjadřuje k oboru kterému nerozumi.
milada bravenec
milada bravenec Před 2 měsíci
@Lydiemiranda Verdecia to není arogance , to je znalost . Člověk jeho formátu ji má a daleko víc , než většina z nás . Cením si takových výjimečných lidí a neshazuji je.Zdravím a přeji hezký den z Vancouveru .
Tom C.
Tom C. Před 2 měsíci
Začíná mluvit jako Dvorak...😳
Mo Wa
Mo Wa Před 2 měsíci
Ludia ani po tomto videu nie ste v obraze?Tak potom skoda slov.
Lubos
Lubos Před 2 měsíci
No vela je takych, ktori v obaze nie su ... zial. Ale dost je aj takych, ktori sa prebudzaju. Je to nasa starost im otvarat oci...
Josef Hladík
Josef Hladík Před 2 měsíci
Pan profesor je opravdu výjimečný člověk. DVTV si myslím, že by prospělo, kdyby s takovou kapacitou dělal rozhovory pan Veselovský.
Monika Sýkorová
Monika Sýkorová Před 2 měsíci
Pane profesore Vy jste zůstal čestným člověkem a vynikajícím lékařem pro nás všechny. Vy můžete klidně spá...
Lydiemiranda Verdecia
Lydiemiranda Verdecia Před 2 měsíci
Nemyslim, pravě že on ma na svedomi par umrti. Jeho laicke hlasky si vzalo k srdci par naivu. Nedoslo jim žr je jen odborny laik
Cocoa
Cocoa Před 2 měsíci
V České republice jakožto v postkomunistické zemi je demokracie pouze na papíře. Vysoké funkce jsou stále plné komunistů v demokratickém kabátě. Mít jiný názor v této zemi je skoro už trestné. Nesouhlas i když s nesmyslem je u nás vždy nějakým způsobem sankciován, protože v komunistickém mozku je pravda vždy jenom jedna a zrovna to je ta, která se jim hodí. Od pálení čarodějnic se již upustilo, všichni už souhlasí s tím, že planeta není placatá ale kulatá, tak teď musíme prorazit tu zeď hloupých názorů a propagandy a jít opět dál. Farmaceutické a průmyslové lobby + zkorumpovaný, nekompetentní a hloupý politici nám tu nemůžou řídit životy
Jaroslava Mahdalová
Jaroslava Mahdalová Před 2 měsíci
Hluboce se skláním před PANEM DOKTOREM PIRKEM💝
Kamil Cserhelyi
Kamil Cserhelyi Před 2 měsíci
pan doktor mate nato! s pozdravom Kamil
Pavla Strhanova
Pavla Strhanova Před 3 měsíci
Má takový šmrnc Luďka Soboty, Luděk Sobota je super. Ale svými kecy o chřipce to podělal, úplně podělal.
Dana Kropackova
Dana Kropackova Před 2 měsíci
Vůbec nechapete o čem je řeč. , A s Ludkem Sobotou srovnávat p.doktora je opravdu velmi ubohé
Viktor Adam
Viktor Adam Před 3 měsíci
Ten moudrý pán ví o čem hovoří. Pane profesore klobouk dolů a nenechte se znechutit lidmi, kteří Vám nesahají po kotníky.
Lydiemiranda Verdecia
Lydiemiranda Verdecia Před 2 měsíci
@Viktor Adamtaķže neuznavate jeho protože on je laik. Jinak vy jste ukazal vaši uroveň😄
Lydiemiranda Verdecia
Lydiemiranda Verdecia Před 2 měsíci
@Viktor Adam jistě, že toho vi pořad vic než politici, ale pořad skoro nic proti Prymulovi, Smejkalovi, Hořejšim
Viktor Adam
Viktor Adam Před 2 měsíci
Určitě je větší odborník, než politici.
jitkaferstova
jitkaferstova Před 2 měsíci
@Viktor Adam On je laik v oboru, v němž nepracuje (zde epidemiologie) a odborník v tom, co dělá celý život (kardiochirurgie). To je třeba rozlišit 🤔, ne někoho hned urážet.
Viktor Adam
Viktor Adam Před 2 měsíci
Za to vy budete génius. Říci o někom, kdo je vystudovaný lékař-kardiolog, že je laik, může říci pouze velmi hloupý a tupý dement. Dovedu si ho představit- Tupá bába v holínkách s šátkem na šedivé palici ve 40-ti letech. Děkuji nechci. Uznávám odborníky a ne vemena.
Roman Holoubek
Roman Holoubek Před 3 měsíci
Špičkový odborník s vynikajícími výsledky a propagátor zdravého životního stylu, v němž jde sám zářným příkladem. Jeho politické názory jsou věc druhá, která ale prvně jmenované nijak neshazuje. 😉
Astra
Astra Před 3 měsíci
Tak je to ten druhej co je v Aspen institutu. Pafko !!!
Pavla Ďurčová
Pavla Ďurčová Před 3 měsíci
Skoda, ze neni vice takovychto MUDrych. Smekam pred panem lekarem👍
Pirát Kalousek
Pirát Kalousek Před 3 měsíci
Pane doktore, děkuji.
Alenka Takáčová
Alenka Takáčová Před 3 měsíci
Ja tu moderatorku nemusím! Nesledujem tento kanál, lebo sa furt chová ako hyena, hnusi sa mi, ta moderátorka, repta ako raklik, mele co ma napisane😤
Michaela Schray
Michaela Schray Před 3 měsíci
Tak tohto pána vám zavidime…
milada bravenec
milada bravenec Před 2 měsíci
I my ho Čechům závidíme! Smart and classy. Zdravím z Kanady
jitkaferstova
jitkaferstova Před 2 měsíci
@Jarmila Kapsiová Ano, to je podobný egomaniak.
Jarmila Kapsiová
Jarmila Kapsiová Před 2 měsíci
Vy máte taky - Dr. Igor Bukovský
Lydiemiranda Verdecia
Lydiemiranda Verdecia Před 2 měsíci
Si ho vemte. Egomaniaka
KosovoJeSerbia
KosovoJeSerbia Před 3 měsíci
Kterak se snažil odborník a demokrat Pirk poučit o demokratické diskuzi veškrnofilní eurosvazačku...;-)
Zdislava Chromíková
Zdislava Chromíková Před 3 měsíci
Také to tak vnímám,diskutovat se všemi lékaři i ze zahraničí.
Rajna Milunicova
Rajna Milunicova Před 3 měsíci
7:+8
Michael Edgar Horský
Michael Edgar Horský Před 3 měsíci
💓 20 💓 21 💓
Eva Barteková
Eva Barteková Před 3 měsíci
Ano. Zatím nepochopili co je demokratická diskuze. Jestli vůbec někdy pochopí.
Libuše Konrádová
Libuše Konrádová Před 3 měsíci
Pane profesore díky😊za vše.
DajaSlovakia421
DajaSlovakia421 Před 3 měsíci
taaakze, ak by sa tu zvysila umrtnost po autohavariach, tiez by sme argumentovali : "no co, cestovat musime, prestante sa bat (stres) jazdit" Tato argumentacia o strachu z Covidu je chybna, lebo nevedia k premyslaniu a rieseniu problemu.
Charles loko
Charles loko Před 2 měsíci
Jednoznačne je že stress a strach snižuje imunitni obranu přimou úměrou... Myslim že v tomto bodu se asi shodneme. Jak tedy tento vybudovany a neustale vydržovaný stress a strach pomáhá řešit daný problém? Ja věřim že pokud by se nevytvařela umělá panika tak by se veškeré nemoci ( nejenom covid) snížily nejenom v množství ale i v závažnosti.... Tak to fungovalo milióny let a podivejte se jake unikatni a perfektní vzorky to přežily cele statisice generaci. Třeba vy a ja s dokonce i některe manželky. 😂😎
DajaSlovakia421
DajaSlovakia421 Před 3 měsíci
no tak to je obr zlahcovanie na konci
AVENALEK
AVENALEK Před 3 měsíci
00:04:14 je to tak. Naša pani doktorka tiež iba po telefóne ordinovala. Ale hneď v prvý deň, čo sme mali horúčku a stratu čuchu, pani "uhádla" že je to C19. Nakázala nám zvýšené dávky C + D, k tomu Zinok, Selén, Aspirín. Veľa tekutín a spánku. Po 4 dňoch to prestalo. Následne PCR test ukázal, že ozaj C19 to bol. Vďaka za pomoc.
M Pekaros
M Pekaros Před 3 měsíci
Ale při pandemii se nádherně vykreslilo, že když přijde problém, na který nás školy nepřipravily a nikdo z naší generace s ním nemá zkušenosti, tak i odborná veřejnost studovaných se rozchází v názorech tak silně, že obě strany na sebe koukají vzájemně jako na úplné hlupáky. Já neříkám, že má mít každý akademický odborník stejný názor, ale proč si to neřeknou někde mimo kamery? Když přijdou za den z internetových redakcí čtyři zprávy od studovaných odborníků o tom, jak je covid nebezpečný, a jak je potřeba se proti němu chránit a čtyři další zprávy od stejně studovaných odborníků, jak je covid nafouknutý, dává se mu zbytečný prostor, tak veřejnost je z toho akorát zmatená.
milada bravenec
milada bravenec Před 2 měsíci
Moje slova ! Lépe bych to neřekla
Pavla Strhanova
Pavla Strhanova Před 3 měsíci
Přesně tak. Jedni vzdělanci erudovaní tvrdili to a druzí zase ono....a rozbordili a rozdělili lidi a napomohli tak chaosu, odpíračům všeho a bohužel, lidi umírali.....zničili nám svými vědomostmi disciplínu.
Petr Urválek
Petr Urválek Před 3 měsíci
Pan doktor se rad posloucha, ma velke ego, rad verejne vystupuje, je v oboru machr, budiz mu prano, akorat by se mel poslouchat pozorne, mluvi o diskusi odborniku za zavrenymi dvermi , zadne se ovsem nezucastnil. Byl bylch zvedav co vy rekl o “demokraticke diskusi” kdyby imunologove rikali jak se ma delat kardiochirurgie a infarkt prirovnavali zarazenym prdum?
SaschaGerstner
SaschaGerstner Před 3 měsíci
To je ten jistě i mimo medicínu všeobecně známý profesorský syndrom všeználkovství.
kalashnikow47
kalashnikow47 Před 3 měsíci
Pan profesor Pirk je skvělý kardiochirurg, neznamená to ale, že je i skvělý epidemiolog a imunolog, naprosto souhlasím. Každý by se měl držet svého oboru a vyhnout se hlubším analýzám, jsou-li mimo jeho obor. Obzvlášť je-li člověk mediálné známý, měl by svá vyjádření jasně korigovat.
raskar kapak
raskar kapak Před 3 měsíci
Ani se mi nechce věřit, že něco tak krásně formulovaného se lze na internetu vůbec dočíst. Díky a respekt.
David Pospíšil
David Pospíšil Před 3 měsíci
to je tak krasnej covek
R
R Před 3 měsíci
Pan Pirk je skvely, diky za jeho slova a nazory, snad to nikdo nesmaze ❤ moderatorka nevim, co to tam predvadela, umi tedy mnohem lepsi praci 🙈
Max Butron
Max Butron Před 3 měsíci
Proč jsem v první vteřině viděl Luďka Sobotu 🤣
Elis Šimová
Elis Šimová Před 3 měsíci
Protože špatně vidíte.
Libertas
Libertas Před 3 měsíci
Proč mě smazali?
Igor Hnízdo
Igor Hnízdo Před 3 měsíci
???
jolka jol
jolka jol Před 3 měsíci
klasika, šikovného člověka zlikvidují a dosadí tam lempla se správnou bumážkou, vládne nám tu mafie
jitkaferstova
jitkaferstova Před 2 měsíci
@jolka jol Blablabla pořád dokola. Kdo tu co píše o rouškách, Vy slintaku.? Už se celá třesu, jak na mne děláte bububu .... 🙄🤔😵 Jakto, že TENHLE strach, který se pokoušíte VY u mne vyvolat všemi svými katastrofickými komentáři na adresu očkovaných, klidně šíříte a když někdo přijde s obyčejným varováním, tak tím snižuje imunitu těch, kdo si ho přečtou? Že by dvojí metr?
jolka jol
jolka jol Před 2 měsíci
@jitkaferstova Nakažená osoba která ještě neví, že je nakažená musí dýchat znovu miliony svých virionů vydechovaných do prostoru roušky/respirátoru. Tím dostane daleko vyšší dávku a průběh je pak těžký končící smrtí !!
jolka jol
jolka jol Před 2 měsíci
@jitkaferstova už k vám dorazilo, že vymáhat nošení slintáků je nezákonné?! )) svět kovidismu se vám hroutí
jitkaferstova
jitkaferstova Před 2 měsíci
@jolka jol Jolko, nemá smysl Vám cokoliv vysvětlovat, protože argumenty žádné neuznavate a melete si pořád jen to svoje. Mám stejné zkušenosti se svou sníženou imunitou jako paní Raková, jenže už 30 let. Koukám, že Vám je tato zkušenost stejně nesdelitelna, jako všechny ostatní, které odmitate přijmout. Váš problém, ne náš.
jitkaferstova
jitkaferstova Před 2 měsíci
Myslím, že až si pan profesor Pirk vše znova promyslí, zjistí, že je vlastně dobré to, co se stalo. Nebude muset mít jako šéf vše na bedrech a bude se moci věnovat své milované kardiochirurgii, aniž by ho od ní odváděly povinnosti šéfa kardiocentra.
Mama Mama
Mama Mama Před 3 měsíci
Ještě se musí holka naučit nechat domluvit
Elis Šimová
Elis Šimová Před 3 měsíci
Přesně !!!!!!!!
Nyky Nowak
Nyky Nowak Před 3 měsíci
Tak to už se na "starý kolena" nenaučí!
Zuzana Srncová Gajdošová
Velmi mudro, stress znizuje imunitu❗
milada bravenec
milada bravenec Před 2 měsíci
@Honza Procházka lépe bych to nenapsala. Skvělý komentář , který jako jeden z mála dělá smysl .
Honza Procházka
Honza Procházka Před 2 měsíci
@milada bravenec mrzí mne, že jste neměla na výběr. je to tak jak píšete, každý je zodpovědný za své zdraví
milada bravenec
milada bravenec Před 2 měsíci
@Karel Jánský přesně tak
Karel Jánský
Karel Jánský Před 2 měsíci
@milada bravenec tak v tom případě by si z vás měli lidi brát příklad. Rozumím tomu ale dobře, že jste byla naočkovaná '' proti své vůli''?
milada bravenec
milada bravenec Před 2 měsíci
@Karel Jánský bohužel jsem naočkovaná. Pracuji ve zdravotnictví . Neměla jsem na vyber . Do svého zdraví investuji denně ,jsem za nej zodpovědná , tak jako by měl každý . Nic mě to samozřejmě negarantuje, ale alespoň mám čisté svědomí a nezatěžuji zdravotní systém s tzv. self inflicted diseases ( nemohla jsem najít správné české slovo, jsem už dlouho pryč ) jím střídmě , nekouřím , občas skleničku vina ,denně pohyb . Toť vše . Tam by měl každý začít . Choroba covid 19 si hlavně libuje v obezitě a všemi problémy s ní související . Viz USA ,kde je polovina lidí nechutně tlustá .
Jaroslava Ticha
Jaroslava Ticha Před 3 měsíci
Obrovské díky za vystoupení, nesmírně si Pana Pirka vážím a ctím ho jako odborníka i jako Člověka. Díky jemu a jeho prezentovaným názorům jsem si kotvila ty své a prožívala "pandemii" v klidu a plném zdraví. Cítila jsem se dobře v soukromí a také svými možnostmi pomáhala těm, kteří si o to požádali. Díky zpětné vazbě vím, že to bylo nejlepší, jak jsem mohla žít - naplno a bez obav z budoucnosti (strachem bych budoucnost nezměnila k lepšímu). DĚKUJI.
Petr Slk
Petr Slk Před 3 měsíci
Vitejte v klubu...mel/mam i diky lidem jako je pan Pirk stejny pristup jako Vy ! Respirator,mydlo a nevymytou kedlubnu a svete div se --ziju...ja porad ziju!!!
David Bart
David Bart Před 3 měsíci
Drtinová jede stále ve stejném modu , sotva dořekl naprosto neprůstřelný argument a už ho zase chtěla poučovat o medicíně.A tak je to světšinou novinářů kterých jsem si dříve i vážil.
milada bravenec
milada bravenec Před 2 měsíci
@jitkaferstova Ať jdou s nahubkama do p--e . VŠICHNI .
jitkaferstova
jitkaferstova Před 2 měsíci
@jolka jol Kdyby ho měla, budete ji kritizovat za to, že ho má. Vám se prostě nezavděčí.
jolka jol
jolka jol Před 3 měsíci
mě by zajímalo proč sundala náhubek, hysterka a manipulátorka
Jozef Parizek
Jozef Parizek Před 3 měsíci
rešpekt zo Slovenska pán doktor viac takých ludí :)
Eva F.
Eva F. Před 3 měsíci
Vzácný člověk...
Bezejmenný Lotr
Bezejmenný Lotr Před 2 měsíci
@milada bravenec Hele Joudo, polib si... A nebuď v šoku, však sis o to řekl
milada bravenec
milada bravenec Před 2 měsíci
@Lydiemiranda Verdecia a vy ostatní musíte někoho shodit , abyste se sami cítili dobře .Velmi smutné .Syndrom of a small closed mind.
milada bravenec
milada bravenec Před 2 měsíci
@Bezejmenný Lotr jsem v šoku z vaších zlých komentářů . Musíte být velmi nešťastný člověk .
Honza Procházka
Honza Procházka Před 2 měsíci
@Bezejmenný Lotr chyba, snažil jste se myslet. za otravu jste vy. a odhalil jste se sám, však to je to vaše, ne?
Bezejmenný Lotr
Bezejmenný Lotr Před 2 měsíci
@Honza Procházka Myslel jsem, že jsem se vyjádřil jasně u jiného videa, abys neotravoval.
Milan Humler
Milan Humler Před 3 měsíci
Pan profesor Pirk má naprostou pravdu! Nejhorší je pro kohokoliv strach = stres = snížená imunita, říká to spousta lékařů, tedy kromě fanatiků, jako je Kubek, Flégr a jim podobní bezohlední blázni!!
jitkaferstova
jitkaferstova Před 2 měsíci
Jenže tu snižovanou imunitu, a to denně, mají i jeho pacienti po orgánových transplantacich. Musejí totiž denně užívat imunosupresiva, aby se jejich tělo nebránilo tomu stále cizímu transplantovanému orgánu. Takže i oni jsou vystaveni infekci, a to mnohdy více, než lidé úzkostliví.
Marie Adámková
Marie Adámková Před 2 měsíci
@Březník A jak byste to řešil Vy? Máte zadání : zajistit tři hlavní úkoly - nezahltit zdravotnictví - ochránit rizikové občany, pracovníky IZS, lékaře a učitele - a v nejširší možné míře umožnit výrobu (provázanost zakázek se zahraničními partnery). Je podzim až jaro, covid v plné síle. Vznikají ve světě nebezpečné mutace. Nemáte léky, proti nechváleným lékům EMAou na Vás křičí ze všech stran. Nemáte ještě vakcíny, příp. je očkování v začátcích. Promořenost lidí je i při max. nákaze kolektivně nevýznamná. Opravdu by mě zajímal Váš návrh, zatím jsem slyšela jen mnoho rozčilených slov a kritiku. Takže, pokud jste to, co jste napsal, myslel vážně, máte slovo. A prosím reálný návrh.... A teď, jak to vidím já ... Nejvíc se na vládu útočilo kvůli dětem - odepsaná generace, školy, vzdělávání, pohyb, sportování. .. Teď je léto, covid v útlumu - a dětské tábory. Významná část dětí se vrací domů infekční. Prožívají to dobře, ale doma jsou ještě neočkovaní rodiče a další sourozenci, kteří to zase roznáší dál. Jestli tábory nebo školy, prostě kumulace dětí, kde se kluci perou, holky objímají. Konečně, kdyby školy nezavřeli a nezajistili nařízením pro všechny průběžnou možnost vzdělávání, nakažené (nemocné) děti by stejně byly doma, kde by nejen nakazily další a pro všechny karanténu, ale neučily by se vůbec. Jak by se školy vyrovnávaly s fluktuací dětí? Co nemocní učitelé, suplování, slučování tříd, zmatek nad zmatek - vláda použila nejlepší ze všech blbých řešení. - Píšete prodejny obuvi, spodního prádla, papírnictví - to jsou všechno prodejny, kde lidé zboží omakávají, prohlížejí v ruce, dokonce zkoušejí na těle. Znamenalo by to pro prodejce každou věc odložit hned stranou a desifikovat (což lihem u bot, látek a papíru nejde), nebo na pár dní to odložit stranou (to by nic neprodali) nebo sterilizovat nějakými těmi lampami nebo boxy (dost drahá zařízení). Zkuste si typnout, kolik prodejců by to dodržovalo? V nějakém skladu by leželo pár neprodejných šatů a bot pro příp. kontrolu ... vláda neměla moc na výběr, zase zvolila, jak zvolit musela - Ve sportování nikdo nikomu nebránil, jen v kolektivním sportování a asi 14 dní, když se nesmělo přes hranice okresů. Všichni, vč.soudů, pořád křičí, že potřebují ke všemu znát studie, přesné zdůvodnění následků té či oné možnosti. Když pominu, že na skutečně relevantní studie (co chce soud) je u stále se vyvíjejícího viru příliš krátká doba, jak má někdo zjišťovat data, když společnost nepřežije (málem) zavřené okresy ani 14 dní? Ale sportovat lze s dětmi i bez sjezdovek kdekoli venku (jsou i boby, běžky, skiboard, chůze, běhání, stavění sněhuláků, házení koulí na cíl, nebo oblíknout a na kolo ...) a v obýváku s internetovými cvičiteli může cvičit celá rodina....Rodiče chtějí stále delší a více placenou rodičovskou, aby se mohli věnovat dětem a teď si s nimi neumí poradit? Tohle vůbec neberu. - Souhlasím asi s jedinou věcí kritiky, že snad nemusely být zavřené malé prodejny s potravinami, kde při omezeném počtu kupujících uvnitř (to lidi dodržují), respirátorech na nose (to také dodržují) a u prodávajícího na rukou rukavice (to také dodržují), by možnost nákazy byla, domnívám se, velmi malá. Neznám ovšem důvody, které k tomu vedly. Možná bylo obtížné, bez diskriminace (soudy), takové prodejny specifikovat, nevím.
Milan Humler
Milan Humler Před 2 měsíci
@michal lu Nejde o to, jaký stres je větší, ale v tomto případě o hromadění stresu, což rozhodně není žádoucí. Každý máme své starosti a trápení, tak proč vytvářet další...
Březník
Březník Před 2 měsíci
@Marie Adámková Zavřít staré lidi na dva roky do sklepa byl skoro stejně hloupý nápad jako zavřít na půl roku prodejny obuvi, spodního prádla i papírnictví. Tak to prostě vypadá, když to řídí hysterici bez soudného rozumu. A zabránit lidem ve sportování a pohybu na čerstvém vzduchu byl taky skvělý tah pro posílení imunity. Tak hlavně to mít na koho svést. Na lyžaře, na mladé, na ty, kdo si šli nakoupit dva kilometry do jiného okresu místo deset kilometrů ve svém okrese atd.
Marie Adámková
Marie Adámková Před 2 měsíci
@michal lu Co píšete je tak zmatené, že je těžké na to odpovídat. pokud odpověď chcete, vyjádřete se prosím srozumitelněji.
Jan Prie
Jan Prie Před 3 měsíci
Som Slovák ale hlboko sa klaniam pred Pánom
Rob Ivankovic
Rob Ivankovic Před 3 měsíci
@Dagmar K. Slováci mají svůj svět,ale tento pán zní rozumně 👍
Dagmar K.
Dagmar K. Před 3 měsíci
To nevadi :D
pavel kratina
pavel kratina Před 3 měsíci
V Česku když je někdo kapacita a myslí to skutečně poctivě tak ho odvolají viz Šlachta atd atd................ pan Pirk by měl být přednosta celé republiky a bylo by tu líp...........
pavel kratina
pavel kratina Před 3 měsíci
@raskar kapak Nechápu jak to myslíš ? můžeš dovysvětlit ?
raskar kapak
raskar kapak Před 3 měsíci
A kdo je přednostou v tvým ústavu? Chocholoušek? Toho by si za prezidenta ten jásající dav zasloužil nejvíc.
Michaela Jonášová
Michaela Jonášová Před 3 měsíci
Borec
Květoslava Daňková
Květoslava Daňková Před 3 měsíci
👍❤️👍Děkuji za lékaře typu pana doktora a zdravím. 👍❤️👍
milada bravenec
milada bravenec Před 2 měsíci
@raskar kapak vám URČITĚ ne !!!
Viktor Adam
Viktor Adam Před 3 měsíci
Pan doktor je profesor. Píšete jako tele s obrázky.
raskar kapak
raskar kapak Před 3 měsíci
Komu děkujete, smím-li se zeptat?
Jitka Hamplová
Jitka Hamplová Před 3 měsíci
Svět by nám měl závidět takového odborníka který se nebojí říci pravdu!
jitkaferstova
jitkaferstova Před 2 měsíci
@Zuzana Raková Vůbec se Vám nedivím, byla jsem na tom stejně, jsem 30 let po transplantaci ledviny v IKEM. Říkala jsem si, že ho huba nebolí a jak se pak svým pacientům může podívat do očí
Zuzana Raková
Zuzana Raková Před 2 měsíci
@jitkaferstova já jsem po transplantaci právě a na jeho řeči jsem už loni poprvé čuměla jak pero z gauče a jeho pacienti trošku ztratili řeč....
jitkaferstova
jitkaferstova Před 2 měsíci
@Zuzana Raková Přesně tak, p.profesor Pirk sice provádí transplantace srdce, ale narozdíl od svých pacientů nebere imunosupresiva 🤔, čili na sobě nikdy nepocítil jejich účinek.
Zuzana Raková
Zuzana Raková Před 3 měsíci
@DajaSlovakia421 když on se strašně rád, odjakživa, prezentoval v médiích... lékař je bezpochyby - resp. byl - výborný.... o to víc mě zaráží, že zrovna on, který má na starosti ty nejvážnější pacienty, pacienty s oslabenou imunitou a nefungujícícm srdcem, že zrovna on na ně vůbec nemyslí.... sám covid překonal loni na jaře a hned to prezentoval do médií jako obyčejnou virozu - protože "ON".... ale mně na covid málem zemřela kamarádka, její kolegyně z práce bohužel štěstí neměla. Byla to strašná rána pro všechny.
DajaSlovakia421
DajaSlovakia421 Před 3 měsíci
@Petr Urválek - som rada, ze aspon z tych stovky komentarov si niekto vsimol panovo "vzletne" premyslanie.
BLEO
BLEO Před 3 měsíci
Tady máte člověka zajímavého a né furt Jágr co si cvrnká do puku. .. tenhle týpek vám dá pumpu do kupy když by vás ostatní nechali umřít jako co víc chceš umět??? kdo umí více pomoci lidem??
Zuzana Raková
Zuzana Raková Před 3 měsíci
@Tomáš Lehký no tak to určitě ne.... o vzdálenosti od studia to fakt nebude
Tomáš Lehký
Tomáš Lehký Před 3 měsíci
@Petr Urválek ... možná se jedná jen o praktickou záležitost ... Jágr žije na Kladně a pan profesor Pírk žije v Praze. Z Prahy je to do DVTV blíž ... ?
Petr Urválek
Petr Urválek Před 3 měsíci
Kazdej kdo dosahne neceho vyjimecneho je zajimavy…… kdy byl naposled ( pokud vubec, nevzpominam si) Jagr v DVTV?
Tomáš Lehký
Tomáš Lehký Před 3 měsíci
@BLEO Máte pravdu. Britský model by nám velmi seděl a mohl by se obnovit i původní název naší vlasti, aby si svět uvědomil, že náš stát existuje již tisíce let. Takhle se celý svět domnívá, že jsme jakousi v roce 1993 vzniklou "rychlokvaškou." Je velice pozitivní, že v naší vlasti stále žijí potomci Přemyslovců. Ale intelektuálové dneška jednoznačně preferují rody, které se zde usadily díky jejich participaci na naší porážce v bitvě Na Bílé hoře. Kupříkladu tuzemský rod Vítkovců, který přežil až do dnešních dnů /viz výsledek bádání Univerzity z Frankfurtu n.m./ není intelektuály v ČR nikterak oslavován, neb rod Vítkovců neparticipoval na konfiskacích tuzemských majetků v období temna 1620~1918 ... Smutné, ale zároveň typické: Cizáky obdivovat a zároveň tuzemskou šlechtu či elitu ostentativně přehlížet ... C'est la vie ... ? 🤔🙄🙄🙄🤔
BLEO
BLEO Před 3 měsíci
@Tomáš Lehký Nedokážu zodpovědět určitě by byl důstojným prezidentem zdraví je první místo, každopádně zde bude asi požadavek mít přehled ve více prostředích ale když se podívám na toho lojzu co tam sedí ted hned bych je zaměnil o tom žádná.. Máme mnoho vlivních chytrých lidí v zemi ale bohužel dokud většina lidí čerpá informace z medií dopadá to tak jak to dopadá.. Osobně zastávám názor vrátit se ke království.. Oprášit korunu a určit krále který bude rozhodovat.. To co se tam děje jak to schvalují a prezident je loutka co zabírá kus Prahy v hradu. . nevím nevím ale tak to asi mají dohodnuté s Babišem kdo jakou má roli.. Nevím říká se volíme je ale výběr je předurčej z jejich kruhů.. celý systém volby a politiky by se musel zrestartovat a to bohužel zatím asi nepříjde. Nic méně těmto lidem jako je profesor patří naše pozornost a tím začneme. Nejhorší je dávat pozornost lidem kteří nikterak nepomáhají společnosti.
Vojtěch Vondráček
Vojtěch Vondráček Před 3 měsíci
Pan Pirk je opravdu frajer
Milena Staworowská
Milena Staworowská Před 3 měsíci
Přeborkyně v tlačení lidí, aby řekli co nechtějí, tzv. vkládačka svých výplodů do cizích úst. Ale stále je co zlepšovat :-)
Radek Klik
Radek Klik Před 3 měsíci
Jste borec pane doktore 👍
Bezejmenný Lotr
Bezejmenný Lotr Před 2 měsíci
@milada bravenec jo, to je to hlavní
milada bravenec
milada bravenec Před 2 měsíci
@Bezejmenný Lotr a vyjmenovaná slova vám jdou skvěle 😂
Bezejmenný Lotr
Bezejmenný Lotr Před 2 měsíci
@milada bravenec s převelice nízkými vybracemi ;)
milada bravenec
milada bravenec Před 2 měsíci
@Bezejmenný Lotr vy jste opravdu velmi nízký člověk
Bezejmenný Lotr
Bezejmenný Lotr Před 2 měsíci
Bezpochyby si váš komentář přečte, myslím že mu to dělá nezdravě dobře
Magdalena Rumlova
Magdalena Rumlova Před 3 měsíci
Pani redaktorko, pan doktor nazory na covid nerozmelnuje, naopak debatu obohacuje a vraci nas k pouzivani selskeho rozumu!!
Anna Šmejkalová
Anna Šmejkalová Před 3 měsíci
Otázky nereprezentují osobní postoj paní Drtinové, klade je tak, aby dala hostu prostor vyjádřit se ke společenské kritice, která se na jeho hlavu snáší :) Vysvětlit jeho subjektivní pohled a názor. Nicméně máte naprostou pravdu. Je velká úleva, slyšet alespoň jediný rozumný, humánní hlas v té všudypřítomné negativní, restriktivní, iracionální, bezcitné smršti. 💜 Děkujeme pane Pirku.
Tomáš Lehký
Tomáš Lehký Před 3 měsíci
Nejpozitivnějším faktem je to, že již dekády je úspěšně v imunologii aplikováno farmakum, které posiluje imunitní systém natolik, že je imunitní systém schopen úspěšně blokovat či přibrzdit SARS-coV-2 natolik, že vyloučí vznik covidu-19 či zaručí ultra lehký průběh /více výsledky úspěšných aplikací tohoto farmaka v Ostravě /. Je nevysvětlitelné, proč je tato nejideálnější varianta boje proti pandemii SARS-coV-2 celým politickým spektrem manifestačně ignorována ... ! 🤔🙄🙄🙄🤔
Zdeněk Dunovský
Zdeněk Dunovský Před 3 měsíci
Mocní na něj nemají licenci, čili nulový profit...
Zdenka Kadlecová
Zdenka Kadlecová Před 3 měsíci
@Aleš Moc Isoprinosine mimo jiné
Tomáš Lehký
Tomáš Lehký Před 3 měsíci
@holo holo Jedná se o lék, který je léta úspěšně aplikován pacientům. Možná by z něj nebyl dostatečně velký profit ... 🙄🙄🙄
holo holo
holo holo Před 3 měsíci
Nejspíš proto, že je to moc levné. Kdyby existoval lék, nebyl by důvod píchat lidem podmínečně schválené dryáky. A Pfizer chce náklady na vývoj zpátky a dodavatelé chtějí svých 30%
Tomáš Lehký
Tomáš Lehký Před 3 měsíci
@Aleš Moc Medikament byl se souhlasem státu testován na klinice v Ostravě. Byla to iniciativa pana primáře. Jedna se u sofistikované farmakum, jež je bez vedlejších účinků a klíčově posiluje imunitní systém. Informace proběhla tiskem. Nikdo z politiků neprojevil ani nano zájem. Název Vám dohledám ... PS Asi by takové řešení nebylo pro zúčastněné finančně zajímavé, proto ten nezájem ? Kdo ví, že ? Farmakum se jmenuje Imunor a šéfem projektu byl pan primář Bystroň. Ale jak jsme zminili, pro farmaceutické firmy by úspěch tohoto farmaka znamenal astronomické finanční ztráty. Tak se jednoduchý přípravek do jejich konceptu možná nehodí ... 🤔🤔🤔
Tomáš Lehký
Tomáš Lehký Před 3 měsíci
Kéž by všichni lidé v ČR byli tak vynikající lidské bytosti, jako je pan profesor. Již i pouhé zvovuzískání vzájemné slušnosti a respektu vůči druhým lidem by o 1000% zlepšilo atmosféru v celé naší milované vlasti. Pokud by pan profesor byl prezidentem ČR, jistě by získal velkou oblibu a respekt tuzemský i mezinárodní ... 👍⭐⭐⭐⭐⭐👍
Tomáš Lehký
Tomáš Lehký Před 2 měsíci
@jitkaferstova Ano, přesně tak. Dle testů našeho DNA jsme převážně Vikingové a Germáni s menší části DNA od Slovanů. České Kelty vyděsily zprávy o možném útoku Germánů natolik, že většina z nich odešla do jižní Francie a severní Itálie. To se stalo před 2000 lety a naše území bylo téměř 400 let skoro prázdné ... Máte pravdu, jsme genetický "koktejl" ... Což je díky naší poloze logické ... 🤔🤔🤔
jitkaferstova
jitkaferstova Před 2 měsíci
@Tomáš Lehký Česká kotlina je domovem tolika národů, vzájemně promíchaných, že jsme vlastně až na malé výjimky všichni přivandrovalci. Mám v sobě geny maďarské, německé i české.
raskar kapak
raskar kapak Před 2 měsíci
@Tomáš Lehký A na psychiatrii dochazíš doufám pravidelně. Svěřil ses tam se svým rádoby moudrým grafomanstvím? Svěř se odborníkům, pomůžou ti (a uleví se i yt).
Tomáš Lehký
Tomáš Lehký Před 2 měsíci
@raskar kapak Bohužel nemáš pravdu. Sám na sobě vidíš, jak jsi moudrý, vlídný a jak se dobře umíš chovat vůči ostatním. Jsi tudíž důkazem toho, že zde zůstalo stále i několik moudrých lidí. Uzavírám tuhle debatu. Pokud si myslíš, že když zahradník vytrhá všechny užitečné rostliny a nechá jen plevel, tak tím zušlechtí zahradu, tak nemá cenu dále debatovat. Tvoje útoky mě bohužel přestaly bavit !!! Budeš se divit, ale i tam, kde lidé typu Komenský, Jan Hus, Milada Horáková atd odešli, tak i tam se pochopitelně mohou narodit moudří lidé, čehož jsi Ty jasným důkazem. Dozajista se brilantně orientuješ v genetice a dědičnosti, což je vidět ze Tvé moudré rétoriky. Pokud se naučíš prezentovat Tvé myšlenky neútočně a věčně, tak mnozí odhalí Tvoji hlubokou moudrost ... Lze Ti jen držet palce, aby jsi měl vyšší cíle, než je notorické úsilí o nasíráni lidí ... Věřím totiž, že máš na víc ... 🤔
raskar kapak
raskar kapak Před 2 měsíci
@Tomáš Lehký No vidíš. Tys zůstal. Budiž ti tudíž poděkováno za snížení průměru DNA. Jen se tím snad nemusíš kasat na netu. Není totiž čím, n'est-ce pas?
Morton
Morton Před 3 měsíci
Dr. Pirk měl a pořád má pravdu.
milada bravenec
milada bravenec Před 2 měsíci
Velký souhlas
Viktor Adam
Viktor Adam Před 3 měsíci
Souhlas a zdravím.
chrkprk plk
chrkprk plk Před 3 měsíci
to není pravda,to je názor k diskusi,jak sám v rozhovoru říká,ale možná jsem to špatně pochopil
Sara Ra
Sara Ra Před 3 měsíci
Yes
raskar kapak
raskar kapak Před 3 měsíci
Amen.
Emilia B
Emilia B Před 3 měsíci
Nenecha domluvit jednu vetu, uboha amaterka !
Elis Šimová
Elis Šimová Před 3 měsíci
@D. Prokopius ona směřuje tak akorát do kopru
jolka jol
jolka jol Před 3 měsíci
@D. Prokopius ty otázky jsou demagogické, zavádějící, manipulativní až lživé
D. Prokopius
D. Prokopius Před 3 měsíci
Spíše mi přijde, že pan profesor začínal mít tendence odbíhat k jiným věcem, než kterými se zaobíraly položené otázky, a tak paní Drtinová jakožto moderátorka vyhodnotila, že je zapotřebí jej opět nasměrovat tam, kam původně zamýšlela.
Elis Šimová
Elis Šimová Před 3 měsíci
Neustálé skákáni do řeči, je známkou amatérsky vedeného rozhovoru.
Zdeněk Dunovský
Zdeněk Dunovský Před 3 měsíci
To neni amaterismus, ale zamer 😢
yxcxycyyxcxycxcvcxvx
yxcxycyyxcxycxcvcxvx Před 3 měsíci
Zvláštní, že u p. Veselovského to všichni vesele akceptujete :)
Jiri Konecny
Jiri Konecny Před 3 měsíci
hnusnej chlap ten Drtinova..🤪🤪🤪🤪🤪
Bezejmenný Lotr
Bezejmenný Lotr Před 3 měsíci
Vedle Hnízdila další všestranně nadaný felčar, který rozumí všemu, pozornosti médií jde naproti a nikdy o sobě nepochybuje.
David Bart
David Bart Před 3 měsíci
@Morton Hlupče
Jan Prie
Jan Prie Před 3 měsíci
A blb
Morton
Morton Před 3 měsíci
Blábol.
Sara Ra
Sara Ra Před 3 měsíci
Tohle je uz do nebe volajici !!! Je zcela jasne, ze ho odvolali za jeho svobodne nazory. Svi*e
Zuzana Raková
Zuzana Raková Před 3 měsíci
@Petr Urválek Ano, ano, přesně takhle to je... trefil jste hřebíček na hlavičku.
Petr Urválek
Petr Urválek Před 3 měsíci
@Zuzana Raková To celkem sedi, lide kteri jsou dlouho na spici v cemkoliv nakonec podlehaji pocitu neomylnosti a kdyz je nekdo medialne oblibeny si navic mysli ze rozumi uplne vsemu. Chybi mi prave od pana Pirka prave ta diskuse driv nez prisel se svoji “ chripeckou”.
Zuzana Raková
Zuzana Raková Před 3 měsíci
@Petr Urválek no, ale k té "důstojnosti" ho museli trošku donutit :(, on by opravdu neodešel
Petr Urválek
Petr Urválek Před 3 měsíci
@Zuzana Raková Taky se s tim tezko smiruje, chapu, ze je to pro nej tezky a prislo to o neco driv nez chtel, ale jak sam rekl, lepsi se stitem a dustojne a prixhazi nova era a musi prijit mladsi.
Zuzana Raková
Zuzana Raková Před 3 měsíci
@Březník Já vám tady veřejně nemohu psát, co vím. Prostě někdy je čas odejít do důchodu. S noblesou a pokorou. Tento pán to neumí. Neupírám mu jeho šikovnost, o jiných vlastnostech už bych polemizovala.
Tomas Nic
Tomas Nic Před 3 měsíci
Existuje něco jako relevantní smrtnost, z toho vychází statistiky v USA, a dle nich tu umřelo 10 tis. tak pořád nekecejte, že jich bylo 30tis. Je to manipulace a nesmysl. Sám Blatník to propíchnul. Jinými slovy, je to maximálně 2x vyšší číslo než je průměrná smrtnost oproti jiným létům na chřipku. Ale podobné roky, podobná smrtnost, která tu teď panuje už v historii byla několikrát. Jen bez toho fanatického PR ! Takže ano, je jich víc, než je průměr za několik let, ale taky otázka, kolik jich umřelo z vystrašení. 18 měs. od rána do večera straší s apokalypsou, což hlavně u lidí 80+ opravdu nepřidá.
raskar kapak
raskar kapak Před 3 měsíci
Je to jistě ctihodný kardiolog. Proč ale tak vehementně baží po slávě? Důležitější jsou jiné hodnoty než sláva - polní tráva, jak říká stará moudrost.
Zuzana Raková
Zuzana Raková Před 3 měsíci
To jste trefil(a) .... přesně takový on je.
Eva Suchanova
Eva Suchanova Před 3 měsíci
Pan doktor je borec,ať je to jak chce🌄
Bezejmenný Lotr
Bezejmenný Lotr Před 3 měsíci
S tím motýlkem je to hned víc pravda
Truxiič
Truxiič Před 3 měsíci
pan doktor z Ordinace v růžové zahradě :D :D :D
Truxiič
Truxiič Před 3 měsíci
@Karel Jánský tak tam nemá hrát :DDDD
Karel Jánský
Karel Jánský Před 3 měsíci
@Truxiič ordinace v růžové zahradě je urážka na cti.
Truxiič
Truxiič Před 3 měsíci
@Karel Jánský cože? Já to vím, nic takovýho jsem nenapsal.
Karel Jánský
Karel Jánský Před 3 měsíci
Pan doktor zachraňuje tisíce životů za rok. Pomáhá nám do hloubky pochopit pandemii, ale samozřejmě si toho nikdo neváží. Ach jo
Error 9
Error 9 Před 3 měsíci
Yo - k vúli rýmě se tady neléčilo !!🔮 Včera sem šel přes - Trójskou Lávku 🪜 - konečně ... Ráno sem u potoka Rokytka viděl: Kachne a jejich drobotinu - Nutrie a dokonce 1 Wolavke i :) dodatek: Nevim proč Agraleus - nenatočil: Metal Gear Solid 5 :(
jitkaferstova
jitkaferstova Před 2 měsíci
Opravdu duuuuulezity komentář... 🙄🤔 Fakt error
Bozena Sumberova
Bozena Sumberova Před 3 měsíci
Ty mudrlant preco si tam nedal svoje prave meno bojis sa ?🤑
Psí Steak
Psí Steak Před 3 měsíci
A jakou barvu měla dnes tvoje stolice? Proč jsi nezmínil tuto tak zásadní věc?
Další
prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.
29:32
UNCHARTED - Official Trailer (HD)
2:34
Googluju sám sebe.
18:11
zhlédnutí 123 828
Adele - Easy On Me (Official Video)
5:32