Temný

NAPOLEON BONAPARTE | Génius alebo Netvor?

Dejepis Inak
Odebírat
zhlédnutí 163 858
99% 61 000 88

Napoleon Bonaparte je jednou z najkontroverznejších postáv dejín. Niektorí ho považujú za génia, talentovaného stratéga a iní zase za netvora, ktorý sa chopil moci diktátorským spôsobom. V dnešnom videu sa spoločne pozrieme na to ako sa z armádnej celebrity stal cisár Francúzska a akým spôsobom ovplyvnil celú Európu. A možno lepšie pochopíte, prečo sa toto obdobie francúzskych dejín považuje za tak dôležité pre svetovú históriu.

✎ Moju tvorbu môžeš podporiť tu:
Patreon: www.patreon.com/dejepisinak
Paypal: www.paypal.com/cgi-bin/webscr...
✎ Sociálne siete:
Facebook:
facebook.com/dejepisinak/
Instagram:
instagram.com/dejepisinak/
Twitter:
twitter.com/dejepis_inak
✎Zdroje: bit.ly/3vruLlj
✎Hudba vo videu:
epidemicsound.com

Sdílet:

Sdílet:

Stažení:

Načítání.....

Přidat do:

Můj playlist
Přehrát později
Komentáře 0
Dejepis Inak
Dejepis Inak Před 5 měsíci
PREKLEP! Bitka pri Waterloo bola v júni, nie v júli.
LOLtor
LOLtor Před 2 měsíci
Uf to sme si všetci úplne všimli! Takéto chyby čo každý vie! Pche! 😂😂😂
Eduard Jozef Gregor
Eduard Jozef Gregor Před 2 měsíci
@František Magda Jo , a taky pro jeho voliče !
Teo Sedliaček
Teo Sedliaček Před 4 měsíci
@Peter Chabada ďakujem.
Peter Chabada
Peter Chabada Před 4 měsíci
@Teo Sedliaček Základy toho, čo sa volalo Svätá ríša rímska národa nemeckého položil okolo roku 800 n. l. panovník Karol Veľký. Vládcovia tejto ríše riadili osud mnohých krajín uprostred Európy. Uhorsko do tejto ríše nepatrilo. Čechy a Rakúsko boli jej súčasťou. Cisárom bol napríklad Český kráľ Karol IV. alebo jeho syn - Uhorský a Český kráľ Žigmund Luxemburský. Neskôr sa tejto funkcie prakticky dedične zmocnili Habsburgovci, ktorí okrem toho boli panovníkmi obrovskej Habsburgskej ríše, kam patrilo aj Uhorsko so Slovenskom, Čechy, Rakúsko, Chorvátsko... Túto ríšu po 1000 rokoch trvania zlikvidoval Napoleón. Habsburgovci sa ďalej titulovali ako cisár, ale už nie Ríše Rímskej národa Nemeckého, ale Rakúskeho cisárstva. Táto Habsburgovská ríša až po roku 1866 dostala meno Rakúsko-Uhorsko. Zmena v názve a rozdelení kompetencií medzi Rakúsku a Uhorskú vládu bola vynútená prehrou vo vojne s Pruskom.
Teo Sedliaček
Teo Sedliaček Před 5 měsíci
@Vit Pasek ďakujem.
Jakub Krajňák
Jakub Krajňák Před 6 dny
Všetci títo veľkí vladári boli psychopati, ktorí chceli vlastniť celú Zem. Celé dejiny sú len o vojnách, kto s kým kedy bojoval. Už by to mohlo skončiť.
Antonia Bugarova
Antonia Bugarova Před 9 dny
Výborné počúvanie, vďaka moc!!
Marek Corba
Marek Corba Před 10 dny
Vyborny koncept aj priprava. Chcelo by to zdrojovat do popisu videa, inak super.
David Polak
David Polak Před 21 dnem
dalsia pecka. bude aj video o Admiralovy Nelsonovi?
tino 1108
tino 1108 Před 22 dny
Skvelá videá ❤️ si fakt dobrá 👍👍👍 ďakujem.
stanislav chmelar
stanislav chmelar Před 23 dny
Super porad na tychloobnoveni polozapomenutych vedomosti o historii,diky
Jakub Antala
Jakub Antala Před 25 dny
14:30 ja viem tak že Moskvu obsadil. Nebyť holokaustu, tak by rovnako uznávali Nemci Hitlera si myslím.
Lukas Horvath
Lukas Horvath Před 26 dny
Ak som to teda správne pochopil - Napoleon urobil to isté čo Hitler. Dobil Väčšinu Európy a stroskotal v Rusku. Len Napoleón je oslavovaný a považovaný za génia a Hitler je považovaný za ,,monštrum svetových dejín''. Chcem podotknúť, že týmto sa nezastávam Hitlera a ani niesom jeho nadšencom. Príde mi ale zaujímavé ako ľudia dokážu jedného oslavovať a druhého nenávidieť, keď obaja robili v podstate to isté.
Hana Tom
Hana Tom Před 29 dny
neudělala bys video i o Marii Antoinette? :)
Hana Tom
Hana Tom Před 29 dny
nevím, co bych bez tvých videí dělala. Moc děkuju :)
Aleš Holaň
Aleš Holaň Před měsícem
13:32 Proč mi přijde, že Rusové použili stejnou taktiku během druhé světové války? A proč před studenou válkou si podmanili část střední Evropy, nemluvě o dnešních snahách získání na svou stranu státy (Ukrajina, Bělorusko) politicky/vojensky aby se bránily nepříteli (EU).
Martin Rotter
Martin Rotter Před měsícem
Jen takový dovětek (jako někdo, kdo se této problematice zevrubně věnuje a má za páskem i pár článků v časopisech o historii). NB určitě nechtěl "pofrancoužštit" celou Evropu. Podobný intent jsem nenalezl v žádných memoárech Napoleonových současníků, ani v četných publikacích věnovaných jeho době. Základní myšlenkou byla legitimizace Bonapartovského rodu, co do nároku na francouzský trůn v kontextu tehdejší doby, poražení bezprostředních hrozen a etablace Císařství jako světové velmoci. Nic víc, nic méně. Žádná územně hegemonická ambice zde nebyla. Jen je škoda, že pod roce řekněme 1807 se Napoleon co do zahraniční politiky trošku zbláznil a podlehl své gloriole neporazitelného válečníka, která mu dovolovala činit dramatické změny i na polích politiky, bohužel jen do prvních větších porážek (Aspern-Essling, Eylau, atd.).
Martin Rotter
Martin Rotter Před měsícem
Další věc: Taktika spálené země v ruském tažení - do značné míry mýtus, nic takového se nedělo. Až při francouzském ústupu z Moskvy podnikl Kutuzov to, že donutil ustupovat Francouze stejnou trasou, kterou přišli.
Ludmila Svoboda
Ludmila Svoboda Před měsícem
Pocházím z Telnice u Brna ( jen 2 kilometry od Prateckého kopce ) kde padly první výstřely v bitvě u Slavkova . Armády zkonfiskovány všechno jídlo , domácí zvířata atd . Lidé tam umírali hladem několik let . Je těžké být objektivní .
MIROSLAV KONECNY
MIROSLAV KONECNY Před měsícem
Škoda že ze sa mu nepodarilo poraziť V. BRITÁNIU
MIROSLAV KONECNY
MIROSLAV KONECNY Před měsícem
Bol to génius jedna z najväčších osobností svetových dejín
Zlatá Orchidea
Zlatá Orchidea Před 22 dny
Ne nebyl geniem. Měl zem, kterou se prohnala vychřice nejhrozněší, REVOLUCE. Měl zůstat doma a zvelebovat své císařství a obchodovat se sousedy. Udržovat s nimi mírumilovné diplomatické vztahy.Svou objektivní politikou ze svých nepřátel dělat své nějvětší přátelé . Ne, on zešílel a šel dobývat svět. Jeho zem se vpamatovávala ze svého nejhoršího krvavého období a tvůj génus šel rozdávat to krvavé období komu se dalo. Stejný hnus jako byl v Německu Hitler.
Ivan Rybárik
Ivan Rybárik Před měsícem
Napoleon,musel byť blázon,keď obsadil Moskvu,lebo cár Lajoš ( Alexander,sídlil v Leningrade 😜😝😂👍💪)
John Smith
John Smith Před měsícem
treba si uvedomit, ze bonaparte a hitler je ta ista bytost. viem ze moderna civilizacia na reinkarnavciu neveri, ale to je pravde fuk, je to ako je. v oboch zrodoch drang nach osten. oba zrody zacali a dopadly skoro rovnako, dejova linia skoro ta ista. dostali sa k moci pomerne necakane a slavne. na zaciatku obaja velke vojenske uspechy, potom utok na rusko, zvrat vo vojenskej kampani a pad. obaja sa prezentovali ako velky narodovci, pozdvyhnut svoj narod, no v skutocnosti priniesli len skazu, inym aj svojmu narodu. obaja skveli recnici, vedeli zmanipulovat davy, velke slova a vysedok rovnaky, vojna, chaos a neskutocne vela mrtvol a utrpenia. ciste zlo. obaja boli medium a obaj sa napajali na demona ktory bol v pozadi a riadil ich ciny. jedina odlisnost bola v tom, ze bonaparte po porazke v rusku mal este dozvukovu epizodu, kedy trochu este zamutil situaciu. hitler mal vo svojej osudovej linii nieco podobne, a keby si nestrelil do hlavy po vojne by mal tiez este podobnu epizodu. lenze pribeh este nekonci. to boli dva zrody, teraz je treti. nostradame predpovedal jeho zrodenie na jul 1999, a nikdy predtym a nikdy potom boh vojny nebude vladnut viac..no, mame sa na co tesit. vo svatom pisme sa toto obdobie nazyva apokalypsa a ma trvat prestne stanovenu dobu. pisu o tom aj iny velky proroci. bezny jasnovidci dneska ale tieto informacie nedostali, aby sa neposkodila dejova linia. treti zrod je v usa, a je v jeho osude vykonat znova "velke" veci...
NightDancer Gaming
NightDancer Gaming Před měsícem
Spojili sa proti nemu prehnité monarchie. Tu nie je čo dodať.
Zlatá Orchidea
Zlatá Orchidea Před 22 dny
Prohnilý proti prohnilým ? Zde opravdu neni co dodat .
Saigo
Saigo Před měsícem
I přes jeho negativa to byl podle informací nejlepší generál na světě. Ze všech generálů, které historie zná, zvítězil v nejvíce bitvách ( údajně cca 56 bitev )
Saigo
Saigo Před 22 dny
@Zlatá Orchidea to je pravda...teď si uvědomuji, že jsem zde nedopsal svou myšlenku..myslel jsem celkově vojevůdce, panovníky schopné válčit a podobně😅
Zlatá Orchidea
Zlatá Orchidea Před 22 dny
Zajímavé, ale v novodobých dějinách dostal od svých spojenců generalisima pouze J.I.Stalin.
Petr Kováčik
Petr Kováčik Před měsícem
Zatím si všichni bojechtiví hajzlíci na Rusku vždy vylámali zuby. Tak to bylo a tak to i nadále bude. Pokud nás do toho zatáhnou, zapláčeme s nimi. Zatím naši papaláši hrají roli užitečných idiotů bojechtivého NATO. Nedovolme jim být rozbuškou další války.
Extend Redemption
Extend Redemption Před měsícem
Ahoj pekne video cením snahu len ten 18 marec jeho naháňal Marshal Ney a on im neutiekol on sa im postavil a presvedčil ich aby sním bojovali v poslednej bitke pri Waterloo a Marshal Ney by mu aj tak či tak pomohol lebo vedel že ho jeho batalión neposlúchne a že sním pojde aj do pekla totiž Napoleona si jeho vojaci veľmi vážili.
Ruben Zurek
Ruben Zurek Před měsícem
Geniálny Netvor, vzor pre Hitlera, Stalina a Kimirsena 🤮
Jana Stenova
Jana Stenova Před měsícem
Taketo fakty vieme ,chýbaju mi pikošky zo života Napoleona ,niečo ine než čo vieme -veď máš názov "dejepis inak",tak by teda mal byť dejepis inak ,či? Som sklamaná -sorry!
Lukáš Burza
Lukáš Burza Před měsícem
Čau len tolko ze neviem ci som dobre pocul ale ked si vravela ze bitka pri Trafalgare tak sa mi zdalo ze vravis bitka pri Grafalgare ak nie tak beriem spat P.S Tvoje videa by mali pustat na skolach
Samo Švec
Samo Švec Před měsícem
Ja som Napoleonov obdivovatel.
Marek Mazurak
Marek Mazurak Před 2 měsíci
Fapoelon Bobariparte😂🤣
Igor Hudec
Igor Hudec Před 2 měsíci
super.. Odporúčam muzeum vo Waterloo ..perfektne prepracovane
Ondrej Masnica
Ondrej Masnica Před 2 měsíci
Napoleon bol aj na slovensku v bitke u slavkova
Ondrej Masnica
Ondrej Masnica Před 2 měsíci
oslobodenie rusmy śvajčiarska kde maju pomnik do dnes su tam čerstve kvety Armenska genocida sa tykala tehotnych žien priklincovali ich na križ
TOMeS
TOMeS Před 2 měsíci
Naučil jsem se víc než za celou dobu ve škole. Tento channel má budoucnost GL.
PROSTO SEBIK
PROSTO SEBIK Před 2 měsíci
pri tomto som si robil domacu ulohu :D
milan gabor
milan gabor Před 2 měsíci
Zacinaji byt moc chytry na to cose deje okolonich,,,?
Vixar
Vixar Před 2 měsíci
Napoleon se zajímal o dějepis, tak se stal diktátorem Francie aby se řešil 200 let poté To je pravý génius 😁
Ro G
Ro G Před 2 měsíci
Napoleon byl zajimovou postavou stejně jako Francouzka revoluce. Snad jen male doplněni. Před revoluci bojovali francouzi po boku ??angličanu/američanu?? ve valce o nezavislost. Napoleon vystudoval vojenskou školu jako dělostřelec. Jednalo se vysoce prestižni zaležitost kde se vyučovala matematika v nejvyšši urovni. Valečne namořnictvo se rekrutuje z obchodniho. A anglie po revoluci zcela potlačila francouzky namořni obchod. U Trafalgaru velel spojene francouzko španělske flotile admiral Villeneuve. To jen jako doplněni k jeho anglickemu protěžku. Uplně nejduležitějšim Francouzkym vojakem byl marša Louis-Alexandre Berthier načelnik štabu armady ten určoval ktera jednotka v bitvě provede zaměr Napoleona(on totiž dokazal určit strategii ,ale nezvladal podřizenym armadam přidělit žadouci rozkazy.) No mimo jine po navratu Napoleona z Elby byl tenhle muž těsně před odjezdem do francie Defenestrovan. On by nikdy neztratil Vitěznou bitvu. Jinak video palec nahoru a potlesk
ladislav havranek
ladislav havranek Před 2 měsíci
Uz tenkrat ovlivnoval vysledky bitev svymi penezi Rotchild.
Ivan Kosta
Ivan Kosta Před 2 měsíci
Každá doba má své pro i proti. A v každé době se někdo historicky objeví,tak jako znemožní. A to platí pro všechny vojevůdce. Nikdy mě dějepis nebavil,ale teď hltam informace jak pes vodu. Výklad je na 1+ děkuji
Milan Ščepka
Milan Ščepka Před 2 měsíci
U mňa to bol masovy vrah hnal na jatky 13 rocnych chlapcov 😬😬😬🥶🥶🥶
František Albert
František Albert Před 2 měsíci
No, dievčatko zlaté, tá pasáž, ako Napoleon utekal z Ruska, spolu s podobnými videjkami, ako Nemci zdechýňali pri Stalingrade, by mali byť povinné pre slovenských jastrabov, ktorí vyslali našich vojakov drepieť na hraniciach s Ruskom, a nakúpili bombardéry F-16, ktorými môžeme podniknúť nálet na Moskvu, na rozdiel od Maďarov a Čechov, ktorým stačili "hračkárske" gripeny.
Zlatá Orchidea
Zlatá Orchidea Před 20 dny
@František Albert Už bylo načase. 😁😁😁
František Albert
František Albert Před 20 dny
@Zlatá Orchidea Dobre, tak sa pôjdem vyplakať do kúta nad svojou nedostatočnosťou.
Zlatá Orchidea
Zlatá Orchidea Před 20 dny
@František Albert Jo, tady můžeš tvrdit co chceš i to ,že jsi na Korsice vodil malého Napoleona do školky. Ale evidentně to nedokážeš. V každém ohledu jsi nepřesvědčivý.
František Albert
František Albert Před 20 dny
@Zlatá Orchidea No, zlatko, vzhľadom na to, že mi ťahá na 70-ku, zopár vecí viem. Napríklad že ak sa ma takto snažíte vyprovokovať, s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote vám chýba, aby váš už niekto otočil hore zadnicou.
Zlatá Orchidea
Zlatá Orchidea Před 20 dny
@František Albert Aha, tak tohle je tvé vysvětlení a tvé znalosti o hlupákovi Napoleonovi. Málo se chlubile, snažíš.
joe smith
joe smith Před 2 měsíci
Napoleon nemal ist do Ruska, nemal mapy, Alexander ho nenapadol...Veril iba svojej stastnej hviezde...Velmi krasny film natocili Francuzi aj s Depardieom a financoval ho aj Jan Mojto z Mnichova. Na internete je vela Ruskych filmov o ich historii,..aj o porazke Napoleona, ...Napoleon nemal co hladat v Rusku...Ze ho Rusi porazili, to bolo spravodlive...Ale hlavne je, ze tak zreformoval Francuzsko, ze uz stary rezim sa nedal vratit....Vytvoril Holansko, Belgicko..ich panovnici sa uz nechceli vratit k starym casom...Maria Luiza nechcela Pariz opustit, aj ked Napoleonov brat Jozef uz podpisal kapitulaciu, vlastne zradil Napoleona druhy raz, prvy raz v Spanielsku...
Tomáš Milata
Tomáš Milata Před 2 měsíci
Výborná práca.
Marek Vlk
Marek Vlk Před 2 měsíci
Stale je to najlepsi general v historii, nech uz bol clovek aky bol
Ur ban
Ur ban Před 2 měsíci
Masový vrah
SITRA AHRA
SITRA AHRA Před 2 měsíci
Aj tu sú komentáre vymazávane? Verejnosť sa nesmie dozvedieť, čo Napoleon povedal o židoch? To nie je história?
František Masařík
František Masařík Před 2 měsíci
ZAujatý kritik
Dominik Barla
Dominik Barla Před 3 měsíci
Podľa mňa vinkajúci vládca aj Generál.
jozef ondraš
jozef ondraš Před 3 měsíci
Napoleon nie je kontroverzná postava. Bol to vojnový zločinec, darebák, podobný Hitlerovi. Francúzi si však presadili, že je slávný a stavajú mu aj sochy. To isté by mohli urobiť aj Nemci s Hitlerom, ale jude komunita vládnuca svetu to nedovolí... To je celé! Západu nerobí žiadny problém prepisovať dejiny, deje sa to aj dnes!!!
Marek G.
Marek G. Před 3 měsíci
aj po vypocuti tejto mini prednasky jednoznacne netvor a vrah europy... ak by bol co i len trochu genius tak by to robil bez vojen. Opakom geniality je stupidita, a je stupidne v dnesnej dobe vobec nacrtnut nazor, ze Napoleon mohol byt geniom. Iba ak z opacnej strany, tj. geniom vo vrazdeni a zotrocovani... vsetko ostatne tvoril a vymyslal len preto aby si naplnil svoje psychopaticke a sociopaticke ciele. Verme ze sa teraz smazi v pekle s Hitlerom a obaja budu navzdy sluzit uz len ako odstrasujuci priklad pre dalsich moznych antikristov.
Igor Uhrin
Igor Uhrin Před 3 měsíci
Sandra ďakujem pekne ;)
Pates F
Pates F Před 3 měsíci
Ahoj tvoje videa jsou naprosto perfektní mám rád historii a tvoje tvorba je naprosto top, věřím že budou další takové videa ;)
kkarx
kkarx Před 3 měsíci
Napoleon byl takový Hitler 19. století. S jeho zkušenostmi mu jistě bylo jasné, že na cestě do Moskvy pochcípá většina jeho vojáků. V podstatě je takhle zavraždil kvůli své touze podrobit si celou Evropu. Sice se vzpomíná hlavně ten úděsný opozdilý ústup z Moskvy, ale nemoci během léta měly na svědomí mnohonásobně víc obětí. Ty reformy udělal jen ze sobeckých důvodů, aby zfanatizoval svoje vojáky. Vděčný voják bojuje lépe. Mohl si diktovat podmínky, ale například Rakousko nechal úplně bez změn. Klidně ho mohl rozdělit a Čechům vrátit samostatnost. Jinak průlom vědy skutečně nebyla zásluha Napoleona, to už se dělo od dob osvícenství desítky let před ním. V podstatě všechny velké objevy se udály v Anglii... Řekl bych, že jeho nástup naopak vrátil Evropu o desítky let zpátky, co se týče myšlení.
VK hraje
VK hraje Před 3 měsíci
Profesor z práva na univerzitě říkal, že podle tohoto Napoleonova zákoníku byl vytvořen i rakouský občanský zákoník, který se i u nás v Československu používal až do 1956 nebo tak nějak, prostě do dob komunismu, kteří ho zrušili a zavedli jiný. Ale v česku byl tento rakouský zákoník obnoven k 1.1.2014.
História s Matejom Melichom
Ja Napoleona nenávidím lebo rozhádzal európu a rakúske cisárstvo
História s Matejom Melichom
Toto sú dobré videa
Anna Gostova
Anna Gostova Před 3 měsíci
Ahoj pametam sa na jeden z prirodopisnych serialov co som velmi rada pozerala take seriali a tam spomenuli ze NAPOELON isiel do boja ale uz bol chory. No a ze ked ho neisli na voziku ako velmi choreho daval este prikazi ako maju zautocit a bojovat. Ale ked na vozi zomrel na prasknutie zlcnika jeho vojsko spanikarilo. Preto prehral vraj vojnu ale uz ako mrtvy nie zivy. No a nedavno som pocuvala o ILLUMINATI a tam spomenuli ze RODCHILDEROVCI naplanovali vojnu aby konecne prinutili NAPOELONA si zobrat od nich pozicku a tak zadlzit svoj FRANCUZKY STAT. NAPOELON odmietaval sa stat dlznikom neakych RODCHILDEROVCOM vzdy ich dobehol ale len predca sa nakoniec RODCHILDROVCOM podarilo zadlzit NAPOELONA. Pretoze RODCHILDEROVCI zbohatli na kazdej vojne ktoru zorganizovali. NAPOLEON bol vraj nuteny prijat ponuky od RODCHILDOVCOV a nakoniec RODCHILDOVCI podvodom docielili svoje pekelne umysli. Kde je teraz pravda?
praha music01
praha music01 Před 3 měsíci
NETVOR.!
Daniel Beňo
Daniel Beňo Před 3 měsíci
Dobré video, ale nejaké nepresnosti by sa našli. Výška- ja som počul väčšinou od 157-162cm, priemerná výška bola kedysi menšia, pri 170cm by ho nenazývali krpcom. Roku 1993 nebol hlavným veliťeľom Francúzskych vojsk ani neorganizoval francúzsku obranu, svojou troškou prispel vyhnaním Angličanov a obsadením Toulonu. Dôležitý bod v jeho kariére, kt. ju skutočne naštartoval bolo potlačenie povstania vo Vendé, kde ( niekto v skorších komentoch spomínal knihu Desiré ) neváhal použiť delá proti vzbúrenému davu. Toto vo videu mohlo byť spomenuté aj rozvinuté vzhľadom na filozofickú otázku ""Génius či netvor"". V Moskve sa Francúzske vojsko určitý čas zdržiavalo a potom vznikol požiar, nie pred príchodom Francúzskych vojsk ako bolo spomínané vo videu. Ale spomenúť všetko ako bolo by znamenalo viac času, preto chápem drobné nepresnosti.
Alžběta Novotná
Alžběta Novotná Před 3 měsíci
Úžasné video! Jaký je mimochodem název té písničky, která hraje v intru?
ShieldOne Nixon
ShieldOne Nixon Před 3 měsíci
Krásne videá a krásna Dejepisárka :) 😊 rád pozerám a vďaka za tvoj čas venovaný užitočnému obsahu ;)
Jaroslav Jaroslav
Jaroslav Jaroslav Před 3 měsíci
Kecy každý si dělá dějepis podle vládnoucí třídy..
Robbo HNK
Robbo HNK Před 4 měsíci
Napoleon je kontroverzná postava dejín a určite by sa dalo o ňom hovoriť hodiny. Ďakujem však aj za týchto pútavých 19 minút.
Rastislav Novak
Rastislav Novak Před 4 měsíci
odporucte mi prosim dobru knihu o napoleonovi - nemusi to byt ani zivotopis, moze byt aj pribeh s faktografickym pozadim - na martinuse som nenasiel nic co by ma zaujalo
Martin TS
Martin TS Před 4 měsíci
20 minút orgazmu pre uši. Ďakujem
Adonai3886
Adonai3886 Před 4 měsíci
Napoleon Bonaparte... Pán mystik.
Pavel Liška
Pavel Liška Před 4 měsíci
Troska sa na neho podobate :)
Samko Kucera
Samko Kucera Před 4 měsíci
Jedna zo strategii bola taka ze sa armada v bitke postavila do tvaru kocky
Alojz Bogric
Alojz Bogric Před 4 měsíci
Napoleón vraj s eskadrou dragúnov prišiel na miesto zasadania Konventu a celému Konventu dal "demokraticky" na výber- buď bude imperátor, alebo oni z miestnosti nevyjdú živí. Ale aj vďaka nemu sa do Egypta dostal Champollion, ktorý napomohol k rozlúšteniu hieroglyfov. Jeho brat bol aj cisárom Mexika a povstal proti nemu Juaréz. Čo sa týka bitky pri Slávkove, tak túto bitku zvládol aj kvôli tomu, že predtým si sám osobne urobil rekognoskáciu terénu, sám zabezpečil rozmiestnenie vojsk a sám riadil boj. Pri Borodine už nebol taký precízny a ani pri Lipsku, či dokonca pri Waterlo. Pri Waterlo to dokonca veľmi podcenil a svoju Gardu pustil do poľa, kde bola priekopa, ktorá narušila útok starej Gardy a nezbadal príchod Prusov pod vedením Bluchera. Avšak ani po úteku z Ruska ešte nebol plne na kolenách a dokázal, aj s rozbitou armádou ( po bitke pri Lipsku) robiť zázraky a zdržiavať Rusov, avšak vstupu Rusov do Paríža už nedokázal zabrániť. Vraj vďaka bitke pri Waterlo získal Rottschild ( alebo Rockefeler ? ) svoj majetok, keď nechal poslať cez vtedajší telegraf správu do Anglicka o prehre Anglicka. Tým padli akcie anglickej banky a Rottschild ( ? ) ich skúpil za babku. Potom, ako prišla správna správa, tak ich ( akcie) s veľkým ziskom predal a získal obrovské peniaze. Tieto posledné úseky jeho života názorne dokazujú, ako dokáže malichernému človeku sláva stúpnuť do hlavy a priviesť ho do nešťastia a skazy.
Ľubica Adamkovič
Ľubica Adamkovič Před 4 měsíci
Na začiatku ta foto Napoleona v tom kruhu vyzera uplne ako Matovič
David Hartel
David Hartel Před 4 měsíci
Pěkné, vtipné, zajímavé. Rychlokurzy z dějepisu - tak akorát. I u nás v Česku je radost pohledět na toto (i na tu Sandru) !!
Admiral Avocado
Admiral Avocado Před 4 měsíci
Je to taková Francouzská verze Hitlera (můj názor)
Jogurtiik
Jogurtiik Před 4 měsíci
Narazil jsem na vas dnes poprve a hned klikam na odběr. Super tvorba, jdu pokračovat k dalšímu videu :)
N4fo
N4fo Před 4 měsíci
Btw generálem se stal tak že nechal střílet dělami do lidí kteří chtěli spatky monarchii
Jakub Pilar
Jakub Pilar Před 4 měsíci
Děkuji ti! Koukám na tebe delší dobu ale teď jsi mi hoooodně pomohla s referátem 😂❤️
Joliver
Joliver Před 4 měsíci
Super video! 👌Napoleon ma vždycky zajímal hlavne z vojenského a strategického hľadiska. Pokračuj v tvorbe 🧠
Ema
Ema Před 4 měsíci
Veľmi dobre sa počúvaš. Máš super videá. 😉
zijuiy wttuy
zijuiy wttuy Před 4 měsíci
That was brilliant.. thank you!!!?
SuperKravaťák
SuperKravaťák Před 4 měsíci
A netvor s velikým N je proč?
Nutelak
Nutelak Před 4 měsíci
Já především obdivuju, že po Evropě rozšířil metrický systém.
zijuiy wttuy
zijuiy wttuy Před 4 měsíci
skvělé video! :)
Edvin X.
Edvin X. Před 5 měsíci
Odpověď: Géniální netvor. To se nevylučuje.
N4fo
N4fo Před 5 měsíci
Nevím ale podle mně to byl největší Francouz v dějinách
Ask to seduce Miss
Ask to seduce Miss Před 5 měsíci
I love this!?
hen ko
hen ko Před 4 měsíci
Je to vrach zabíjal deti, ženy, každého zaradom terás kričí v pekle o pomoc! Na taky ľudí treba zabudnúť čím skôr
Hom Tanks
Hom Tanks Před 5 měsíci
ak "Človek" inteligenciu využíva v neprospech ľudstva, na zabíjanie, plienenie a znásilňovanie, tu sa nedá hovoriť o géniovi.... NEBEZPEČNÁ "INTELIGENCIA"
Adam Kováč
Adam Kováč Před 5 měsíci
Ahoj môžem sa spýtať čo to máš za obraz ?
Ask to seduce Miss
Ask to seduce Miss Před 5 měsíci
Wonderful video, my friend! Shine on!?
Ioannes Paleologis
Ioannes Paleologis Před 5 měsíci
szukałem po polsku a znalazłem po słowacku i tak fajny odcinek :)
Mayval
Mayval Před 5 měsíci
dosť si ma naučila, dakujeeeeem
Jessica Vulganová
Jessica Vulganová Před 5 měsíci
Ja úplne chápem prečo nechceš učiť... čo by si robila medzi všetkými tými ľuďmi, ktorí učiť nevedia? :D Ide ti to perfektne, snáď raz bude viac takých učiteľov ako ty. :)
Stano Kalman
Stano Kalman Před měsícem
tocit videa je cosi ine ako ucit demonov v skole, ja odporucam Sandre ostat pri tomto formate, nic nebrani ucitelom sa inspirovat
Daniel Gago
Daniel Gago Před měsícem
Nie je to len o tom že učiť nevedia, "systém" to zabíja...
Ondrej Migaľ
Ondrej Migaľ Před 5 měsíci
Máš veľmi príjemný hlas
Marian Wagner
Marian Wagner Před 5 měsíci
Parádne video, veľmi pútavé a zaujímavé. Zistil som, že o ňom dosť veľa neviem. Ďakujem 😊
Miky's Chanel
Miky's Chanel Před 5 měsíci
Děkuji, video pomohlo s referátem do dějepisu :)
Matej Mach
Matej Mach Před 5 měsíci
Som rád, že robíš takýto typ kontentu, idem mať písomku z dejepisu a toto mi riadne pomáha
Šárka Bendová
Šárka Bendová Před 5 měsíci
Super
Kateřina Drmelová
Kateřina Drmelová Před 5 měsíci
skvělé video! :)
fixative
fixative Před 5 měsíci
"Netvora" z neho urobila vtedajšia Anglická propaganda.
AgentSpik
AgentSpik Před 5 měsíci
Super Video tak to by sa malo učiť dejepis
Princo Silverio
Princo Silverio Před 5 měsíci
Je to vrach zabíjal deti, ženy, každého zaradom terás kričí v pekle o pomoc! Na taky ľudí treba zabudnúť čím skôr
Mateus David
Mateus David Před 5 měsíci
Absolutistické monarchie nejsou diktátorské? :-) Jinak super video. Bohužel díky tomu, že Napoleon prohrál, tak se tu Konzervatismus udržel dalších 100 let. :-( Takže patřím spíš do prvního tábora. :-D
Dian Heffernan
Dian Heffernan Před 5 měsíci
Wow,harry potters ancester?
Emily An
Emily An Před 5 měsíci
looks so cool
Verell Wassko
Verell Wassko Před 5 měsíci
😀😁😂
Pierre Navazo
Pierre Navazo Před 5 měsíci
Os the second picture from the left "The Invalides"
Emily An
Emily An Před 5 měsíci
Bude aj veľká Ruska revolucia ? ,Respektíve pád cisára a nástup boľševikov ? Milujem tie videá A Mária Terézia , Rakúsko uhorsko ?
Další
The Napoleonic Wars (PARTS 1-6)
1:35:03
zhlédnutí 6 000 000
The Worst Day Of My Life.
8:25
zhlédnutí 1 541 116
PREČO neexistuje ROK 0?
9:22
zhlédnutí 117 000
MUŽ, ktorého nevedeli ZABIŤ
10:24
NAPOLEON BONAPARTE
1:10:25
zhlédnutí 19 000
Ruská revolúcia 1917 v KOCKE
12:30
AKO si ĽUDIA vytierali ZADOK?
8:17
Model S Plaid Delivery Event
28:26
zhlédnutí 2 480 306
AUTOŠKOLA - NEJHORŠÍ KOMISAŘ
14:23
Volám
3:23
zhlédnutí 27 225
OKTAGON 24: Kozma vs. Apollo
53:48
zhlédnutí 340 499