Temný

Náboženství! | OVERTHINK

Vidrail
Odebírat
zhlédnutí 97 954
99% 11 000 79

Dnešní Overthink je o něco delší (za což se omlouvám? ne teď reálně nevím) ale bohužel tohle téma bylo tak komplexní, že video musí být delší :D

Ve videu si rozebere nějaké základní filozofie víry, historii a na konec moje vlastní pohledy na dané téma!

Snad se vám bude líbit! Užívejte!


ODEBÍREJTE


Technika -
Blackmagic cinema pocket camera 4K

Email - Lysek.Adam@gmail.com

čas přidán

 

19. 09. 2021

Sdílet:

Sdílet:

Stažení:

Načítání.....

Přidat do:

Můj playlist
Přehrát později
Komentáře 585
Endiiis
Endiiis Před dnem
22:00 mám to stejné...
Samuel Cincurak
Samuel Cincurak Před 4 dny
Jedna malá, malinká chiba... Veda a náboženstvo niesú protiklady. (3:30) Vedecky založený človek sa z viery nevismieva. Moderná veda totiž teizmus plne podporuje.
Marek Pospíšil
Marek Pospíšil Před 9 dny
Návrh na další díl: emoce
Marek Pospíšil
Marek Pospíšil Před 9 dny
Já už chci další overthink
Libertas
Libertas Před 12 dny
Je je pouze jediná pravá víra. „Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn“
Ali GoodMood
Ali GoodMood Před 14 dny
Tyhle overthinky jsou super a fakt vedou k zamyšlení. Já i přestože jsem věřící, tak strašně ráda poslouchám názory jiných lidí (a klidně i s jiným náboženstvím) a snažím se do nich vžít. Podle mě je to strašně obohacující. Když jsem se teď znovu zamýšlela nad tím, proč vlastně věřím v křesťanství, tak se mi vybavila písnička "Too Good to not Believe" (Brandon Lake) /you can check it out, if you want/, která je o zkušenostech lidí, kteří tolikrát zažili, jak je Bůh dobrý, že jim prostě už ani nejde v Něj nevěřit.
hořící owo v peci
6:25 To je Goauld xD
Beatrice R
Beatrice R Před 16 dny
O tom co jsem se v tomhle overthinku dozvěděla jsem mluvila z dějepisu a mám za to 1 navíc🤣👌
Tom
Tom Před 16 dny
Otázka v co věříte já v nic ale myslím že je posmrtný život
lorette
lorette Před 20 dny
k myšlence na konci: podle mě by začali uctívat tebe, protože bys měl divnou mašinku s hýbajícími se obrázky. a nebo bys byl považován za ďábla, protože jsi uvěznil lidi v nějaké divné krabičce-
LordMage 21
LordMage 21 Před 21 dnem
dobrá náhledovka
Štrúdl
Štrúdl Před 22 dny
Nikdo není ateista každý v něco věří ať už je to v bohy nebo v sebe
Horacio
Horacio Před 17 dny
Ateismus je odmítání náboženství, nevíra v Boha. Jinak si klidně věř sám v sebe, to nemá nic společného s náboženstvím, ani s Božstvem.
Ami Akeli
Ami Akeli Před 22 dny
bráško, ty ses mi v recommendu neobjevil staletí, ale za toto video jsem glad :D
nett3
nett3 Před 22 dny
Sdílím s tebou tvoje názory ohledně křesťanství. Ač sama nejsem křesťan, totálně zbožňuju, jakým způsobem je Ježíš popsán v knížce Mistr a Markétka od Bulgakova - idealistickej týpek, filosof a lidumil, kterej prostě jen chtěl lepší svět, v podstatě takovej antickej hippík. A je celkem škoda, že lidi, kteří v něj údajně věří pak v jeho jménu vedou války, zabíjejí a diskriminují. K tomu se i hodí jeden citát z filmu Dogma (což má taky skvělej a velmi kritickej náhled na křesťanství, především na katolictví) a to je to, že lepší jsou myšlenky než víra, protože myšlenky jsou to, co dokáže změnit svět k lepšímu. A jinak chápu, že tohle téma byl pro tebe oříšek. Teologie se studuje pět let, takže shrnout myšlenky do půlhodinového videa je nadlisdkej výkon.
Rozárie Martinková
ja mam asi 7 krystalu a verim ve vesmir jako napr.manifestace
Strange LUNA
Strange LUNA Před 23 dny
Já jsem se začala zajímat o Kelty. Ti měli také zajímavé náboženství. Bohužel se moc z jejich stylu žití, spisy nebo nějaké odkazy nedochovali právě kvůli křesťanství...
Petr Petr
Petr Petr Před 24 dny
Poslední dobou normálně nemůžu vystát křesťany
bilinas mini
bilinas mini Před 24 dny
Tenhle typ videí je skvělej, ještě ve tvém provedení, těším se za týden
Anna Marie Kamenická
to byl tak trochu spíš overthink křesťanství :D
abbsnn cose
abbsnn cose Před 25 dny
17:15 Jenže španělská inkvizice byla nástrojem panovníka, nikoli církve.
ŽABA
ŽABA Před 25 dny
Vem si třeba hinduismus jsou tam posvátné krávy ne kvůli náboženství ale proto že to někdo dobře vymyslel ty krávy žijí ve vlhku špíně a horku proto je blbost ty krávy jíst 😂 nebo alkohol- v tom horku na slunci ten alkohol fakt není dobrý mám z toho jednoduše pocit že to někdo vymyslel v rámci toho aby se ty lidi řídili pravidly které dávají smysl a aby to dodrželi všichni tak se z toho udělalo náboženství (jen můj názor a díky za přečtení)
pod Tlapkou
pod Tlapkou Před 26 dny
Opět výtečný overthink. Co takhle si příště podívat na téma povolání a práce celkově? +jen taková "výtka". V recastu u Duklocka jste četli tvou biografii na ČSFD a první větu, něco jako že jsi byl vychováván v křesťanské komunitě, jsi se docela zamítnul. Tak jen že tady dvakrát říkáš, že to tak asi skutečně bylo. Ale to je asi jen blbost. Nice video!
bilinas mini
bilinas mini Před 24 dny
24:33 myslíš křesťanskou výchovu
Tomáš Machalínek
Tomáš Machalínek Před 26 dny
Top brainstorming :D Mega se tlemím u toho
LOL MAN
LOL MAN Před 26 dny
Vyber si správného boha jinak budeš věčně trpět :trollface:
abbsnn cose
abbsnn cose Před 25 dny
Actually, jdu vyrobit stroj času, protože chci uctívat ironmana
Josef Chour
Josef Chour Před 26 dny
Sám jsem nikdy takhle nad náboženstvím nepřemýšlel, ale zamyslet se nad tím do hloubky je na pořádný bolehlav. 😄 Přiznávám že jsem o inkvizitorech pořádně ani nevěděl, za což se i lehce stydím, ale po celé Evropě (i Česku) bylo ve jménu víry nejen kvůli křížovým výpravám vyvražděno obrovské množství lidí - upalování jako čarodějnice nebo že jsi řekl něco špatného viz Hus, nebo například pokud byl člověk jen bohatší, než aby církev jeho majetek odkoupila, jednoduše toho daného člověka odsoudila jako zpřízněnce s peklem, což se rovnalo rozsudku smrti -> církev získala majetek. Bohužel tyto radikální skupiny jsou stále mezi námi a to nemluvím jen o Islámu nebo aktuálnímu Talibanu, což bohužel ohrožuje celý svět a každého člověka (převážně atentáty). Šílenství.. 🤷‍♂️ Dovedeš si představit, kdyby se doopravdy cestovali časem - ukázal se předkům Endgame, co by se stalo? To by ve výsledku mohlo znamenat třeba ještě mnohonásobně větší masakry mezi lidmi. Nebo samozřejmě naopak celosvětový mír (o tom pochybuji). Každopádně by to mohlo být hooodně zajímavé a celkově by to změnilo úplně celou historii světa (nevím jestli jsi se nad touhle myšlenkou víc zamyslel, ale tohle je na námět na Hollywoodský trhák) 😄 Jinak osobně věřím v něco jako takovou karmu ve stylu jako "Na každou svini se vaří voda" a že svého osobního pocitu se snažím být tím nejlepším člověkem (měl jsem v životě jednoho blízkého člověka který lhal, kradl i manipuloval s lidmi, takže když jsem pak začal jiný život, hned jsem se zbavil stresu, mindráků, uklidnila se mi hlava, našel si pár přátel kterým věřím...), takže něco jako víra v Boha nebo posmrtný život jde mimo mě, i když jsem od mala byl veden ke křesťanství. Bylo by ale fajn (což dle mého názoru vede velkou část lidí k víře) vědět, že až umřu, půjdu někam, kde se setkám se všemi známými a kde je klid a pohoda. Perfektní video na přemýšlení 👍
Josef Chour
Josef Chour Před 26 dny
Jak čtu všechny ty ostatní komentáře, ještě dodám, že by bylo super mít k dispozici i nesestříhanou verzi videa nebo třeba se do takovýchto témat pustit do streamu
Radek Kostelník
Radek Kostelník Před 27 dny
Ty znáš osobně nějaké muslimy?😀
Vidrail
Vidrail Před 26 dny
😂😂😂😂
Radek Kostelník
Radek Kostelník Před 27 dny
Díky za odpověď😀 Vlastně je to dobré video, jenom u Žaluda se na to nedalo dívat.
Vidrail
Vidrail Před 27 dny
Ano :D
Klára D.
Klára D. Před 27 dny
5:27 Vždyť stromy rostou z vyššího důvodu. Aby byly vyšší.
Vojta Fluger
Vojta Fluger Před 27 dny
Toto by bylo ještě lepší jako podcast, ne video. Ale i tak video je super
Frinow
Frinow Před 27 dny
Další povedený overthink
asioe kiou
asioe kiou Před 27 dny
celou dobu natáčení, strašně by mě zajímali i ostatní myšlenky, které se do videa nevešli 🙂
I am Batman
I am Batman Před 27 dny
Jsem křesťan a nejvíc mě mrzí, ty pomluvi a lži..... Co šíří církve. Ano, ne ateisté, ale věřící lidé. Protože křesťanství není o tom, že ten kdo nevěří, bude věčně mučen v pekle a že je tam ďábel a má u sebe čerty, co duše napichuji na vidle. Nebo že se mají křtít děti, co hůř nemluvňata. A další nesmysli. Nechci zde rozjet nějakou debatu. Jen mě mrzí, že lidé nevěří převážně z toho důvodu, co církve učí za sračky.
Mastafos
Mastafos Před 27 dny
Pro mě takovou biblí je Etika svobody od Rothbarda.
Relax _maschine
Relax _maschine Před 27 dny
13:00 já mám třeba k Vikingům ohledně tý jejich odvahy velkej respekt, a přijde mi jako škoda že v tý době nežiju
Relax _maschine
Relax _maschine Před 27 dny
pak jsem tu já, já osobně, věřím ve všechny náboženství, věřím ve všechny Bohy co znám i neznám, jen na jejich vznik mám jinou teorii, a taky na teorii vzniku země a lidí. dle mého lidi byli normálně vytvoření tou evolucí, a Země byla prostě vytvořená tou fyzikou a chemií a tak podobně, určitě mě chápete. a prostě, Bohové nestvořily lidstvo, ale lidstvo stvořilo Bohy, v dobách kdy potřebovali něčemu věřit so that´s my theory
Eliáš 1
Eliáš 1 Před 28 dny
katolici a krestane jsou neco jiniho
Naty
Naty Před 28 dny
24:33 myslíš křesťanskou výchovu
Michaela Hušková
Michaela Hušková Před 28 dny
V poslední době jsem začala "sledovat" Martinu Viktorii Kopeckou; viděla jsem rozhovory, slyšela podcasty, teď i četla knihu, a její moderní myšlenky jsou prostě bezva. Zkus na ní mrknout, myslím, že se ti bude líbit :)
Melontina
Melontina Před 28 dny
Actually, jdu vyrobit stroj času, protože chci uctívat ironmana
Ben Dover
Ben Dover Před 28 dny
Až na to, že náboženství v podání církve je zkonstruované tak, aby lidem ubližovalo, separovalo a aby manipulovali masami k dalšímu ubližování. :) Církev využívá víru a je to tí mpádem sračka. Víra sama o sobě, kterou aplikuješ na svůj život a necpeš to nikomu kolem je v poho.
Systew
Systew Před 25 dny
Nesejde co vykládá kdejaká církev která lže a deformuje písmo, záleží na písmě které je pravdivé
Wulthur 666
Wulthur 666 Před 28 dny
Skvělé video 👍 to chce druhý díl....
Mawrt
Mawrt Před 29 dny
Kritizovat víru je špatně, dokud nejde o Islám, tam je to naprosto opravněné😇
GoGicz
GoGicz Před 28 dny
ne.
Flan
Flan Před 29 dny
Jediný kdo je můj bůh si ty
_dzounas_
_dzounas_ Před 29 dny
Fuu poslouchám to a čekám kdy mi vybouchne hlava.
Baruru
Baruru Před 29 dny
Mě zajímá co si říkali když videli duhu 🌞
Zuzanka Kusova
Zuzanka Kusova Před 29 dny
Mega dobry video, fakt cenim
Petr Klepetko
Petr Klepetko Před 29 dny
20:40 Ty ses soustředil na to, abys řekl jméno polského arcibiskupa správně, abys to nezkomolil, ale pak jsi zkomolil to slovo zkomolil, to mě rozbilo asi na 10 minut 😂😂😂
Rebeka Hulanská
Rebeka Hulanská Před 29 dny
😂👌🏽top prejísť z nábožestva do marvel universa
Dominik Caha
Dominik Caha Před 29 dny
Ahoj reálně to video je opravdu hrozné. Ano 20 procent toho videa bylo fajn. Jinak to byl naprostý cringe, který není v kontextu a kolikrát je dost mimo realitu s určitou špetkou pravdy. Kdyby to byl pokec v hospodě, kde je to myšleno, jako velká nadsázka a sranda, tak je to fajn. Ovšem, jako video to není vůbec seriózní.
Systew
Systew Před 28 dny
@Vidrail Plně s tebou souhlasím když to bereš takto a dohadovat s tebou bych si nedovolil. Spíš mě zajímá čemu věříš... jen mě zajímal tvůj názor a další myšlenky rozvíjí další myšlenky... :D Tady to ukončuji protože nechci aby sis myslel že se s tebou dohaduju jen mě to zajímá a je to něco nového, záhadného :D Oba jsme z toho vyšli dobře 😂😂
Vidrail
Vidrail Před 28 dny
@Systew smysl to mělo takový, že já jen na kmeru vykládám svý myšlenky a pohledy dost i z patra :D ja si chci jen povidat o random věcech a to je uplně vše :Ddd smysl tohohle videa je pro ke se zabavit a zaroven zabavit lidi :D a je jasny ze pokud jsi “expert v oboru” tak to pro tebe nebude mit nic prinosneho, ale spousta mladych lidi se muze dozvedet nejake random informace nebo co víc, vzbudí to v nich zájem si zjištovat víc. Zase to, že pro tebe to nemá smysl neznamená, že ostatní si v tom smysl nenajdou. Takže prosím nesnaž se tady dohadovat :Ddd já vím co jsem od videa chtěl a to jsem si splnil. :Dddd
Systew
Systew Před 28 dny
@Vidrail Jak sem říkal, je to na hodiny a hodiny a tady jsem to jenom v rychlosti nastínil a pokud nechceš být odborný tak to nemá smysl... To o andělech a démonech sem rozebíral spíš argumentaci typu váš bůh je náš ďábel a snažil sem ti to nastínit trošku více do hloubky.
Systew
Systew Před 28 dny
@Vidrail Aha, s kamarády se o tom pobavíme a je to celkem sranda :D Ale jaký smysl mělo točit tohle video když tam nejsou argumenty té druhé strany... Jo už vím protože to co sem ti napsal je nic protože je to na hodiny a hodiny xddd
Vidrail
Vidrail Před 28 dny
Navíc, nikdy jsem neříkal, že má být tahle serie nějak profesionalni. To ale říkám i na začátku videa stačí poslouchat :D co mi ale příjde na tvém tvrzení šíleně vtipný, jak pro evoluci podle tebe nejsou důkazy ale pak hned začneš sypat o andělech a demonech a najednou je z toho full fantasy :Dddd
Rvve Duio
Rvve Duio Před 29 dny
would be a fun video!!
Matúš Fabian
Matúš Fabian Před 29 dny
Ja som hrdy svedok liehovov😀🍺
Petr Spáčil
Petr Spáčil Před 29 dny
o Vikinzích nemáš úplně pravdu měli ne dva ale minimálně 3 typy posmrtného života- Helheim (de fakto peklo) sem šli jak jsi říkal lidi kteří zemřeli NEČESTNOU smrtí a trpěli zde.. a to mohlo být i v boji.. i slovo peklo (Hell) vzniklo špatným přepisem jména vládkyně Helheimu Hel (Hela). Druhá možnost byla Valhala kam šli duše lidí co padli čestně v boji a těm duším se říkalo Eunherjové spravovaná hlavním bohem Ásů- Ódinem (Ás je defakto Asgardský bůh) ;) a sem je odnášeli Valkýry. Poslední možnost o které vím byl Fólkvangr který nepatřil Ásům ale Vanům (bohové z Vanaheimu) sem šli duše které taky padli čestně v boji ale rozdíl byl že bránili třeba ženu před znásilnním apod. jelikož tohle místo spravovala Freya bohyně lásky a tohle místo bylo takovou obdobou křesťanského ráje. a to se bavíme jen o posmrtném životě lidí.. myslím že například Jotunové- obři měli zase svoje vlastní posmrtné místo.
Luky Pavliš
Luky Pavliš Před 29 dny
18:22 to mě totálně rozsekalo xdd
Raska The Slaanesh
Raska The Slaanesh Před 29 dny
"Deuteronomy 25:11-1: If two men are fighting and the wife of one of them comes to rescue her husband from his assailant, and she reaches out and seizes him by his private parts, you shall cut off her hand. Show her no pity." hmm.... metafora: ženo, nešahej mu na péro
Rvve Duio
Rvve Duio Před 29 dny
Ateisté dnešní doby jsou jakože „Wtf, jak někdo může věřit v bohy," a pak si jdou přečíst horozkop
v i k t o r
v i k t o r Před 29 dny
Etymologie. Etymologicky se slova manžel, manželka, manželství, vyvinuly přesmykem ze staročeského malžen, malženka, které mají svůj původ v praslovanském *malъžena, což byl duálový tvar znamenající „muž a žena“. . vidrail!
Vanesa
Vanesa Před 29 dny
Tvé "přemýšlecí" nebo "uvažovací" videa jsou velmi zajímavé a podnětné ♥️ Jen chtěla bych k té historii říct, že první formy náboženství jsou známé už v pravěku, a to například animismus, fetišismus, totemismus nebo třeba kult matky (kdy vznikají malé sošky venuší). A taky jsou známé mnohem starší nástěnné malby, o kterých se spekuluje, že mohly sloužit k nějakým rituálům.
Le Uživatel
Le Uživatel Před měsícem
Ohledně strachu ze smrti, podle mě mají "výhodu" lidé, kteří následkem nějaké příhody na pár chvil zemřeli a lékaři je následně přivedli zpět k životu, ti prostě vědí co je čeká, už se toho nebudou bát, už to nebude něco neznámého, už vědí do čeho půjdou, vědí co je čeká a dokážou se na smrt snáz/lépe připravit.
Le Uživatel
Le Uživatel Před měsícem
7:05 holy true
Le Uživatel
Le Uživatel Před měsícem
FIZI - 677K subs Adam - 391K subs Something is špatně..
Piškot
Piškot Před měsícem
Já věřím, že co ťe nezabije, to ťe jednoduše .......................... zešílí.
Marta Krcmarikova
Marta Krcmarikova Před měsícem
Naboženstvo
Oxina Lamofos
Oxina Lamofos Před měsícem
A kde jsi zahrabal Budhismus? Celou dobu čekám až ho tam zmíníš, jelikož mě celkem zajímá názor jiných na tohle náboženství, když já v tom byla vychovávaná :D
Tomáš David
Tomáš David Před měsícem
Poselství usmíření: kristuskral.cz/poselstvi-usmireni/
Štěpa
Štěpa Před měsícem
Tleskám, tyhle videa miluju a doufám že je nepřestaneš natáčet. Děkuju za takový content 🙏
Snafl
Snafl Před měsícem
🤯
laskin riubn
laskin riubn Před měsícem
skvěle rozebral, jen by mě zajímalo, jak by vypadalo tvoje polemizovani nad iluminatama a starověkém Egyptě spojené s mimozemšťany🤔🤯
The Loxodont
The Loxodont Před měsícem
Vidrail Guru českého youtube
Snackty
Snackty Před měsícem
Ateisté dnešní doby jsou jakože „Wtf, jak někdo může věřit v bohy," a pak si jdou přečíst horozkop
zenitsu san
zenitsu san Před měsícem
hrozne bych ocenila uplne nejake podcasty, podle meho reknes proste spoustu zajimavych faktu, ktere se bohuzel do tech triceti minut nevejdou, takze kdyby nahodou si o tom popremyslel byla bych neskutecne rada si od tebe neco pustit
MINDOR TV
MINDOR TV Před měsícem
Jedině Jediismus
laskin riubn
laskin riubn Před měsícem
imagine zkomolit zkomolení xD
D. Drax
D. Drax Před měsícem
Viera by tu nemala byť, je to "metla ľudstva"
Smradlava Kuna
Smradlava Kuna Před měsícem
bohové byly něco jako teď ja to nebyl :D
Bflmpsvz
Bflmpsvz Před měsícem
Další téma: Humor. Jak se humor rozvíjel? , Jaké jsou hranice humoru?, Do jaké míry je správná cenzura? Jinak výborné video :D Rozšířilo mi obzory a probudilo menší zájem o jiné náboženství než křesťanství :D (jakožto ateista) Díky, Adame.
Julie G
Julie G Před měsícem
já a moje přítelkyně se čas od času bavíme o náboženství. často se jí jednoduše dojdu zeptat, proč tohle a proč tamto a jestli v to vážně věří a lidé by si někdy měli uvědomit, že když se někdo přiklání k některé víře, okamžitě znamená, že ta osoba automaticky věří naprosto všemu. já sama na Boha nevěřím, patřím spíše k té vědecky založené skupině, zatímco má přítelkyně stojí někde mezi tím a často narazíme na zajímavá témata (ať už v ohledu víry, vědy či jednoduše filozifie - kupříkladu debata "co je dobře a co špatně" byla vážně zajímavá a ani po půl roce jsme ji pořád nezvládly ukončit) a spolu se občas víře zvládneme i vysmát (čímž nechci nikoho urazit, smějeme se spíše těm věcem, které nám přijdou absurdní a poté převážně těm fanatikům) stejně tak mám kamaráda, se kterým jsem se na téma víry jednu dobu hodně bavila a přišel mi zajímavý zase jeho pohled. to, jak si představoval peklo, kde se vůbec vzal očistec a hromada dalších věcí, nad kterými zase já nepřemýšlím. náboženství je opravdu zajímavé téma na diskuzi - ať už sám se sebou či ve více lidech - a pokaždé mě baví dozvídat si o něm něco více. každopádně, moc hezké video! (:
cqvio doli
cqvio doli Před měsícem
poznává realitu zase mým prostřednictvím (jsem tělem svého otce) a prostřednictvím ostatních atd. .. i vědomí nejspíš existuje ve fraktálové formě, jako vesmír ... doporučuji te
El panděro Habanero
El panděro Habanero Před měsícem
Vikingové hlavně věřili, stejně jako Stoici, v osud (ne úplně, věřili že z části ho mohou ovlivnit, ale jen z malé). Až umřou tak prostě umřou, tak to je. To je další nullifikace strachu ze smrti u nich. Římané měli zase Štěstěnu atd.
Ondřej Byrtus
Ondřej Byrtus Před měsícem
Lidi chtějí žít věčně v nebi a přitom neví, co dělat v neděli odpoledne :)
GoGicz
GoGicz Před 28 dny
to já teda vím přesně co budu dělat :)
Demon Snake
Demon Snake Před měsícem
Blood for Blood God. Skills for Skulls Throne.
Jan Baxa
Jan Baxa Před měsícem
Náboženství nahradila věda??? Wait! Není věda náhodou taky náboženství??? :D Lidi věří vědci, že má pravdu, stejně jako tenkrát věřili lidi knězi že má pravdu :D Nemají možnost, ani mozkovou kapacitu k tomu vědět vše o všem a tím pádem si to nemůže každý ověřit, tak prostě věří tomu vědci :D
KandysCZ
KandysCZ Před měsícem
Cením, že jsi se tak otevřel, já se i něco víc dozvědel, bomba video
yuitr loing
yuitr loing Před měsícem
Věřím v to, že zítra bude pondělí a jednoho dne na tomto kanále vyjde další overthink
dolimi jotoo
dolimi jotoo Před měsícem
O tom cestování v čase a Endgame... myslím si spíš, že by tě upálili :D
I D K
I D K Před měsícem
Super, že si tohle téma otevřel. Je super, že to zlehčuješ. Ať si každý věří v jakou kravinu chce. Ale například islám je velice nebezpečný. Ivčrn.
Jironot
Jironot Před měsícem
Zdravím mně víra jako taková nepřijde špatná. Ve smyslu, když někomu není dobře a věří v něco většího aby mu to pomohlo aspoň psychicky se hodit do klidu, takový ten placebo efekt že mu něco pomůže. Jelikož psychika má něco společnýho se zdravím. Doufám že jsem svůj point vysvětli dobře. Jinak skvělý video a overthink celkově je dobrá série.
David Knížek 28
David Knížek 28 Před 26 dny
Legendary comment jironot 100% súhlas
yuitr loing
yuitr loing Před měsícem
líbí se mi, že pro děti netknuté znalostí náboženství je to z části naučné :D
Tatsuo-kun
Tatsuo-kun Před měsícem
imagine zkomolit zkomolení xD
GameCZ HD
GameCZ HD Před měsícem
To by bylo super jako podcast na Spotify 🙏
dolimi jotoo
dolimi jotoo Před měsícem
Můžeme se pobavit o Bohu? Dal bych takovou argumentační přestřelku
I want to be a Titanic
I want to be a Titanic Před měsícem
Co já osobně můžu dodat, je, že spousta lidí se obrací na náboženství už jen kvůli tomu, aby nebyli sami, měli se na koho obrátit, když je nejhůř. Ty miluješ boha/bohy a oni milují tebe. Je/jsou vždy s tebou, dodávají ti energii, lásku a možnost odpuštění - obecně věci, které se ti od lidí často nemusí dostat, nebo které prostě nemůžeš přijmout. Takhle se nemusí cítit sami...
Kit
Kit Před měsícem
".. víra je, že věříme, že je pravda ... " .. ?!? .. cotak věřit, že žijeme ve lži a vše kolem nás je jen manipulace (byť se manipulujem i sami v omezení našich smyslů) ... možná i my jsme jen smysl nějakého universálna .. sáhnu prstem na žhavou plotnu a řeknu já si ublížil - padne na mě menhir a universálno si řekne: "to jsem si ublížilo .." ... a znovuzrození? - to jsou zkoušky, jako že si strčím prst do pusy, abych ochutnal, a pak strčím prst .. zase jinam ... a tím poznávávám víc reality kolem sebe a to universálno zase poznává realitu zase mým prostřednictvím (jsem tělem svého otce) a prostřednictvím ostatních atd. .. i vědomí nejspíš existuje ve fraktálové formě, jako vesmír ... doporučuji teda veškeré vědomí a inteligenci chránit (každé vědomí, uvědomující si samo sebe a okolní realitu, zoveme inteligenci a má právo na život), abychom usnadnili poznávání vesmíru tomu universálnímu vědomí ... jestlipak můj prst věří ve mně?? ... 8')
• Despair Baby •
• Despair Baby • Před měsícem
Tento formát videí je super sedí to k tebe preto sa chcem spýtať či mohol by si urobiť samostatne video na Satanismus a witchcraft je to dosť zaujímavá téma ktorá by pobrala viac ľudí a bolo by vidno že Satanisti nie sú zlí ľudia a Satanismus osobne nie je len demonicka skupina posadnutých ľudí , tak tiež ako witchcraft neznamená vyvolávanie démonov ale môže sa používať v dobro na čo bol aj originálne myslený
Snipik TV
Snipik TV Před měsícem
part 2 ?
Franta Chmel
Franta Chmel Před měsícem
Pokud máte víc otázek, tenhle kanál je výbornej. csvid.net/u-askcliffe
Emanuela Černeva
Emanuela Černeva Před měsícem
Já jsem Adventistka (druh Křesťana) a jsem ráda že vnímáš že by lidi prostě měli přijímout každýho názor.
Emanuela Černeva
Emanuela Černeva Před 25 dny
@Systew Mohla bych poprosit o soukromou konverzaci? O spojení třeba přes Facebook?
Systew
Systew Před 25 dny
@Emanuela Černeva Můžu se zeptat jestli věříš ve vytržení církve?
Systew
Systew Před 27 dny
@GoGicz Islám věří na toho stejného Boha :D Ty jsi vtipálek, tyto dvě osoby nejdou srovnávat protože to co je svaté pro křesťany je rouhání pro muslimy a naopak. Pro muslimy je Ježíš pouze posel boží, korán dokonce vynáší kledbu nad křesťany a židy...
GoGicz
GoGicz Před 27 dny
@Systew islám věří na toho stejnýho boha tak ne asi lol a ne neříkaj že to je z křestanství.
Systew
Systew Před 27 dny
@GoGicz Prakticky by se dalo říct že vzniklo nové nábožentví podobně jako Islám který mimochodem považuje Ježíše za významnou osobu a také vyšel ze křesťanství
Janv Kormen
Janv Kormen Před měsícem
Takovýto, když v 4r věří jen 2% lidí :)
Tomáš Jančík
Tomáš Jančík Před měsícem
Nechceš dát někdy nějaký overthink stream nebo dát záznam celého videa?
Vítek Novotný
Vítek Novotný Před měsícem
Bůh je baller
Luci K
Luci K Před měsícem
Další téma: Moderní technologie, roboti, …
Petra Vrkoslavová
Petra Vrkoslavová Před měsícem
líbí se mi, že pro děti netknuté znalostí náboženství je to z části naučné :D
Jorge Schnitzel
Jorge Schnitzel Před měsícem
K tomu 16:46 je ještě fajn říct, že 3 miliony lidí bylo ještě větší číslo než dnes, protože v té době bylo na zemi nějak půl miliardy lidí ... kdybychom to vynásobili do toho co je teď, tak dnes by to bylo 45 milionů obětí, aby se to vyrovnalo těm 3 milionům dřív.
Systew
Systew Před měsícem
@Jorge Schnitzel Ale pochopili
Jorge Schnitzel
Jorge Schnitzel Před měsícem
Napsal jsem to jako kokot, ale snad se to dá pochopit ... jinak, super video
Systew
Systew Před měsícem
Můžeme se pobavit o Bohu? Dal bych takovou argumentační přestřelku
Systew
Systew Před měsícem
A hlavně že si evoluci přijal prostě jak malé děcko co 😂😂. Chceš vědět jak se člověk stane věřícím? Přečte si knížky o evoluci a její protiřečí zastánce - Richard Dawkins.
Ondřej Fričl
Ondřej Fričl Před měsícem
Nechápu jak někdo (byť k tomu byl vychováván) může věřit v boha. Vždyť je TOLIK důkazů evoluce atd. že mi přijde nemožný v to věřit. Nedává to smyls. Nikomu to neberu, když mi někdo rekne ze je věřící tak reknu dobryy Okey
GoGicz
GoGicz Před dnem
@Systew no a tvoje debilita je že chceš důkaz tý velký evoluce i když ta trvá milliony až stovky milliony let tak mi řekni jak chceš vidět tento důkaz a vidíš tady je důvod proč jsem tě "urazil" a toto si zas nechceš připustit ty.A ano oba se můžem mýlit ale víra opravdu není něco zázračného a nemůže dávat 100% pravdy to ani věda ale alespon velice blízko té 100%
GoGicz
GoGicz Před dnem
@Systew nevím jaký porážky ale jak jsem říkal jsi zaslepen vírou a ty řečičky mají více důkazů než ta tvoje víra má :)
Systew
Systew Před dnem
@GoGicz Čím sem podle tebe já zaslepen? Já narozdíl od tebe nejsem zaslepen nenávistí z porážky a umím uznat chybu, nebo si umím vyhledat daný termín né opakovat dokola choromyslné řečičky :)
Systew
Systew Před dnem
@GoGicz Proč mě urážíš? Já k tomu mám narozdíl od tebe důvod, zapojuješ se do věcí kterým vůbec nerozumíš. Přečti si na wikipedii co znamená mikroevoluce, mikroevoluce není ta velká evoluce kdy se z opice stane člověk, to je pouze přispůsonení a to se ti tu snažím vysvětlit jenže tvá neochvějná debilita si to nechce připustit.
GoGicz
GoGicz Před 3 dny
@Systew to je doslova evoluce vážne tě nechápu jak někdo může být tak zaslepen a debilní no nic vypiš je já všechny odpovím nebudu je hledat nemám důvod.
[ H U K K O ]
[ H U K K O ] Před měsícem
Ja verím v žihľavu a to mi stačí :D
Další
SNY | VIDRAIL
12:10
zhlédnutí 83 000
VIDRAIL I Ladislav Sinai Podcast #53
1:19:06
JÍDLO! | VIDRAIL
14:04
zhlédnutí 92 000
Enlisted odemyká tanky bez posádky
1:41:05
Randění | VIDRAIL
18:25
zhlédnutí 123 000
SMYSL ŽIVOTA | VIDRAIL
11:12
zhlédnutí 70 000
Googluju sám sebe.
18:11
zhlédnutí 123 828
NAJHORŠIA FOTKA NA OBČIANSKY
8:45
Minecraft Death Shuffle...
28:17
zhlédnutí 10 876 564
TOHLE JE AMY!
4:07
zhlédnutí 50 006
THE BATMAN - Main Trailer
2:39
zhlédnutí 29 749 555