Staňte se členem tohoto kanálu a získejte přístup k těmto výhodám: csvid.net/show-UCXL2AXCgAIOmbirjVdwrIogjoin Sleduj a přidej se: Instagram: instagram.com/teamuvody/ Facebook skupina: facebook.com/groups/1187798514732169
Moc hezké video, strašně se mi líbí celý ten styl, batoh, stan a hurá kolem řeky... Bez hasičů, drahého vybavení atd. Surové rybaření ve své kráse !!! Doufám, že bude více podobných kousků !!!
Jakub opomenul zmínit ještě další důvod, proč u nás úhořů ubylo. Je to stále vyšší cena monté, tedy mladých úhoříků, které je potřeba koupit a vysadit. Důvodem je jednak jejich úbytek a potom odkup Japonců k jídlu... Takže rybářský svaz nasazuje pouze doslova zlomek množství, které mohl kupovat a vysazovat před 20,nebo 30 lety. Bohužel k tomu už zmíněné turbíny vodních elektráren při jejich tahu k moři za výtěrem, je téměř všechny rozsekaji na kusy... Rybářský tlak v tomto ohledu má minimální vliv.
Zažil jsem před cca 25+ lety. Za noc 28 úhořů ale vše tenkrát „tkaničky“ do padesáti. Rybařím nepřetržitě 45 let ale dnes je rybařina úplně někde jinde. Ještě před 10-15 lety na Orlíku nebyl problém za odpoledne ulovit 20 okounů 30-40cm, dnes neulovím 20 okounů za celý rok. Všude spousta lidí, bivaky, bojky, bordel, lodě, fosfor....
Na přívoze jsem chytil taky pár úhořů. Největšího 78 cm. Před dvěma lety přímo pod Šímovic skálou u břehu hned za velkým černým kamenem. A v pravé poledne. Berounka je magický místo. Vždycky když mi je v životě ouzko, jedu na přívoz na pár dní pod stan. A na ryby. A k Rozvědčíkovi na jídlo. A vždycky se tam ""zahojím"".
zažil jsem to tohle léto, sice na rybníku, kde to nejsou ty pravý říční úhoři, ale stejně, chodil jsem tam tak 3x do týdne od 8 do půlnoci, pokaždý jsem vytáhl tak dva, tři někdy jednoho, ale jednu noc se prostě zbláznili, bylo uplně jedno kam jsem to nahodil, jestli jsem tam dal dvě rousnice, nebo půlku, minutu po dopadu záběr sice jsem tak 40% prosekl do prázdna, ale stejně, měl jsem tři krabičky rousnic po 15 ks a za tři hodiny jsem neměl na co chytat :D
Na lovu úhořů mě nejvíc vadí, že na jednoho slušnýho nachytám spoust malejch 30-50cm a maj to hluboko zažraný. Vyháčkovat pak tyhle kroutící se slizounky není prdel.
Úhořů je sice málo, ale daji se chytit ještě pořad ulovit úhoři nad 80cm. Za rok 2020 jsem jich chytil skoro 18 a pod 80cm ani nemluvím. Jde jen o to zjistit kde se zdržují a mít trpělivost. Jeden den jich člověk uloví za 2 hodiny klidně 10 ks ale druhy den ani jednoho. Jde hlavně o počasí a tlak. Paradoxně když berou úhoři tak i sumci. U nás v Hk je to aspoň tak.
pratele vysvetite me teda , proc vte nasi nove dobe,kdy mame svobodu a o ekologii se udajne starame lepe ,proc ryb ubejva, proc se nerozmnozuji sami,za socializmu se chodilo pro rybu,neexitovalo CHYT A PUST....presto ryby ubejvaji az dnes a nebyt vysazovani a dotaci....nevim jak by ty reky vypadaly..,?
Tohle me taky napadlo. Rybaru je +- stejne. Penez se taky vybira stejne. Driv se vse bralo, dnes dost rybaru preferuje chyt a pust. Cistota vod je na mnohem lepsi urovni. Je snaha vracet vodam prirozenejsi raz. Ohledne zarybnovani, melo by v tom v kazdem pripade byt vice transparentnosti. Kdy, kde a kolik se nasadilo. Moznost to kontrolovat, ale i po vysazeni chranit.
Mění se i vodní toky a ráz krajiny. Tam kde byli tůně přes dva metry jsou dnes stoky, kde přejdeš v holinkách. Regulace řek kvůli dálnici a nové výstavbě. Dvacet let je krátká doba a když to srovnám co bylo před 40 lety, je to k pláči.
@Dominik 04 tím že je víc rybářů to nebude. Právě že je spousta těch chyť a pusť. Tomu bych vinu nedával. Spíš je to o tom, že je vše o penězích a hlavně o lidech, co vedou hospodářské spolky. U nás se napíše že bylo vysazeno na tom a tom místě tolik a tolik ryb ale pravda je jinde. Zažil jsem to a vím že se všude jen krade a krade a obohacuje
Protože kde se dá, se staví jez a vodní elektrárny.. Ryby nemají tak velké šance při migraci na místo tření.. A hlavně... 1000x více rybářů v dnešní době
Díky Jakub, super 👌 dokument nie len o rybách,o úhorovi ale aj o prírode okolo vody. A veď nakoniec mnohým nám rybárom ide práve viac o pobyt v peknej prírode ako o samotné ryby.